اخبار ارز دیجیتال

اپراتورهای ماینینگ بیشتری در چین به حالت تعلیق در می آید

به دنبال ممنوعیت بخشی از اپراتورهای  ماینینگ در استان شین چیانگ چین، کینگهای آخرین منطقه ایست که در استخراج بیت کوین مقاومت می کند.

طبق اسناد منتشر شده توسط 8BTCNews، به ماینرها در استان کینگهای دستور داده شد که تمام پروژه های استخراج خود را متوقف کنند. علاوه بر این تمامی اپراتورهای ماینینگ بیت کوین توسط دولت ضبط و ثبت خواهد شد.

مقامات چین به دنبال مزارع ماینینگ غیر قانونی هستند که زیر نقاب مراکز بزرگ پنهان شده اند.

طبق گزارش BTC PEERS اوایل دیروز 9 ژوئن به ماینرهای چینی در پارک توسعه اقتصادی و فناوری Zhundong در استان شین چیانگ دستور داده شد که تمامی عملیات های استخراج را به حالت تعلیق در بیاورند. این اقدام باعث کاهش قابل توجه نرخ هش ریت بیت کوین طی شبانه روز اخیر شده است.

ممنوعیت شین چیانگ یک ضربه بزرگ برای جامعه استخراج بیت کوین بود. از آنجایی که این منطقه مقصد اصلی برای ماینرها در فصول خشک است.

توماس هلر در توییتی با اشاره به این اتفاق نوشت:

اخبار شین چیانگ بسیار بزرگ است. این استان بزرگترین مکان استخراج  در فصول خشک چین است. جو سخت گیرانه در سیچوان و خارج از چین منتج به تقاضای دیوانه وار می شود. مشخص نیست که آیا ماینرهای سیچوان قادر خواهند بود تا پایان فصل مرطوب صبر کنند یا باید زودتر اقدامات را تعطیل کنند.

— Thomas Heller (@thomasheller_) June 9, 2021

در اواخر ماه می مغولستان داخلی دستورالعمل های خود را برای سرکوب فعالیت های غیر قانونی استخراج ارزهای دیجیتال منتشر کرد. پیش نویس آن ها شامل لیست سیاه متخلفان تحت سیستم اعتبار اجتماعی بود.

در 21 می، کمیته توسعه و ثبات مالی چین خواستار پیشگیری از استخراج و تجارت بیت کوین شد. از آن زمان تاکنون چندین استان معدود برای اجرای حکم این ممنوعیت مجبور به جابجایی شده اند.

 

 

” ترجمه شده توسط تیم تولید محتوای شهر کریپتو “

0
منبع
btcpeers

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا