اخبار ارز دیجیتال

آموزش رمزنگاری برای آمریکایی‌های لاتین توانمندسازی مالی به همراه دارد

آموزش رمزنگاری می‌تواند کلیدی برای ارتقای توانمندی مالی و افزایش پذیرش انبوه در سراسر آمریکای لاتین باشد. در اکتبر 2021، تخمین زده شد که تقریباً 15 درصد از عرضه جهانی بیت کوین (BTC) در آمریکای لاتین در گردش است. با این حال، طبق گزارش اخیر منتشر شده توسط Crypto Literacy، 99٪ از پاسخ دهندگان برزیلی و مکزیکی در ارزیابی اولیه در مورد سواد رمزنگاری شکست خورده اند. پذیرش کریپتو در سرتاسر منطقه به خوبی در حال انجام است. حتی در حال افزایش است اما، مردم هنوز درک اساسی از فناوری اساسی و موارد استفاده آن ندارند.

هنگامی که این فقدان سواد ارزی اولیه در زمینه بازارهای در حال توسعه در سراسر آمریکای لاتین در نظر گرفته شود، جایی که موارد استفاده از فناوری‌های بلاک چین اهمیت واقعی دارد، به یک نگرانی جدی تبدیل می‌شود.

جمعیت آمریکای لاتین که فاقد سواد رمزنگاری هستند، در خطر از دست دادن استیبل کوین‌هایی هستند که می‌توانند در برابر تورم رو به رشد آمریکای لاتین محافظت کنند. همچنین برنامه های غیرمتمرکز (DApps) که امکان دسترسی جمعیتی از افراد بدون بانک را به خدمات مالی از طریق دستگاه های تلفن همراه خود فراهم می کند. در کشورهایی که حواله‌ها یکی از جنبه‌های اصلی اقتصاد هستند، ارزهای دیجیتال جایگزین سریع‌تر و ارزان‌تری برای ارسال وجوه به آن سوی مرزها هستند.

بنابراین، چگونه می‌توانیم به مردم کم‌خدمت آمریکای لاتین کمک کنیم تا به این فناوری تغییر دهنده زندگی دسترسی پیدا کنند؟ تحصیلات. باز کردن پذیرش جریان اصلی از طریق آموزش و پرورش این پتانسیل را دارد که سه مانع کلیدی را که مانع پذیرش جریان اصلی رمزنگاری می‌شود، برطرف کند: سواد مالی، اعتماد و ایمنی.

سواد مالی

سواد مالی، یا فقدان آن، فقط به عنوان مانعی برای پذیرش ارزهای دیجیتال نیست، بلکه به عنوان مانعی برای پذیرش بانک های سنتی نیز می باشد. در سراسر آمریکای لاتین و دریای کارائیب، تقریباً 50 درصد از جمعیت تا اوت 2021 فاقد بانک هستند و به حساب بانکی یا سایر خدمات مالی دسترسی ندارند. علاوه بر زندگی دور از مؤسسات مالی، بسیاری از افراد عدم اعتماد به مؤسسات را دلیلی برای عدم بانکداری خود ذکر می کنند. در جایی که اعتماد کمی وجود دارد، اغلب عدم درک وجود دارد.

اعتماد کنید

با توجه به تجربه شخصی، شنیدن داستان‌هایی از والدین که توصیه می‌کنند فرزندان (بزرگ‌سال) خود پس‌انداز خود را با دلار آمریکا مبادله کنند و به جای اعتماد به یک موسسه مالی، در یک صندوق امن پنهان کنند، در مکزیک نادر نیست. با ایجاد سواد مالی هم پیرامون مفاهیم گسترده مالی و هم مفاهیم متمرکزتر مرتبط با بلاک چین، می‌توانیم اعتماد بیشتری را به موسسات مالی به عنوان یک ستون کلیدی برای ترویج پذیرش جریان اصلی القا کنیم.

ایمنی

اعتمادی که آموزش و پرورش به دست می آورد بیش از اعتماد صرف به موسسات مالی است. همچنین اعتماد به خودتان است: وقتی مردم موسسات و ابزارهایی را که با آنها تعامل دارند را درک نمی کنند، آن افراد به احتمال زیاد تصمیمات مالی پرخطری می گیرند. و آنها این را می دانند. آموزش می‌تواند به عنوان یکی از شکل‌های شبکه ایمنی عمل کند و به افراد آموزش دهد که چه مقرراتی برای محافظت از آن‌ها وجود دارد و چه مقرراتی وجود ندارد، بنابراین آنها می‌توانند بفهمند که خدمات مالی چگونه با آن چارچوب‌های نظارتی مطابقت دارند.

جایی که بیشتر اهمیت دارد را آموزش دهید

کریپتو پتانسیل تغییر جهان را دارد و کسانی که آن را به بهترین شکل درک می کنند از مزیت بزرگی برخوردار خواهند بود. با دانستن قدرتی که آموزش ایجاد می کند، مهم است که دنیای رمزارز مخاطبان را به صورت استراتژیک هدف قرار دهد تا نابرابری های ریشه دار را تداوم بخشد. جوامع دورافتاده و محروم، و همچنین آنهایی که دسترسی کمتری به آموزش سنتی دارند، باید در خط مقدم دریافت کنندگان آموزش بلاک چین باشند.

برای جوامع دوردست، ما باید فرصت‌های آموزشی سازگار با موبایل ایجاد کنیم تا افراد بتوانند بدون نیاز به سفر مایل‌ها به نزدیک‌ترین شهر، به مطالب آموزشی از تلفن خود دسترسی داشته باشند.

برای کسانی که تحصیلات کمتری دارند، باید مواد آموزشی چندرسانه ای را در نظر بگیریم که نیاز به سواد را بدون فرض دانش پایه سطح بالا دور می زند.

آموزش رمزنگاری

برای زنان، برنامه‌های مربیگری و الگوهای نقش کلیدی برای ایجاد فضاهای استقبال‌کننده و فراگیر هستند که به صراحت برای آوردن زنان به رمزارز طراحی شده‌اند.

برای مخاطبان جهانی، ما باید منابعی به زبان‌های محلی – اسپانیایی و پرتغالی در آمریکای لاتین – ایجاد کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که به وسیع‌ترین مخاطب ممکن دسترسی داریم.

برای همه دست اندرکاران، ما باید از ایجاد موانع مالی برای آموزش پرهیز کنیم (اعتماد به سود بلندمدت پایگاه های کاربران رو به رشد از طریق آموزش رایگان و در دسترس).

فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال برای شکستن ساختارهای قدرت مالی سنتی ساخته شده اند. آنها این پتانسیل را دارند که شمول مالی و آزادی را در آمریکای لاتین به شدت بهبود بخشند. بنابراین، جای تعجب نیست که پذیرش کریپتو در حال حاضر در حال افزایش است. با این حال، با پذیرش انبوه چنین فناوری جدیدی، ما با خطر جدیدی برای پشت سر گذاشتن آسیب پذیرترین جمعیت ها روبرو هستیم. آموزش و پرورش می تواند این را حل کند. آموزش می تواند به این فناوری که به سرعت در حال پیشرفت است اعتماد ایجاد کند و دانشی را القا کند که افراد را قادر می سازد تا با این ابزارهای جدید به صورت ایمن تعامل کنند. آموزش می تواند چرخه محرومیت مالی را بشکند. 

منبع
cointelegraph.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا