اخبار ارز دیجیتال

بانک کوکمین اولین صندوق سرمایه گذاری ارزدیجیتال در کره جنوبی را راه اندازی کرد

این صندوق سرمایه‌گذاری اولین صندوقی است که توسط یک بانک در کشور ارائه می‌شود. انتظار می‌رود شامل یک نوع شاخص ارز دیجیتال و ETF باشد. بانک کوکمین در حال آماده شدن برای تبدیل به اولین بانک در کره جنوبی است که محصولات سرمایه گذاری کریپتو را به سرمایه گذاران خرد ارائه می دهد. بانک کوکمین در 21 فوریه اعلام کرد که کمیته آماده سازی مدیریت دارایی دیجیتال را برای تعیین قابلیت های محصول و استراتژی در مورد دارایی های دیجیتال همچنین صندوق های سرمایه گذاری هوش مصنوعی را تشکیل داده است. این بانک انتظار دارد صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در مبادلات رمزنگاری (ETF) و محصولات آتی را راه اندازی کند. این کمیته همچنین مسائل مربوط به ریسک و انطباق برای صندوق های سرمایه گذاری را ارزیابی خواهد کرد.

این برنامه ها توسط هونگگان کیم، رئیس بخش مدیریت کوانت KB در انتشار رسمی بانک تایید شد. وی گفت: ما یک صندوق سرمایه گذاری مجازی با موضوع دارایی و غیره راه اندازی خواهیم کرد. قصد داریم نشریات دوره ای را نیز منتشر کنیم. بر اساس پلتفرم تحقیقاتی MacroTrends، گروه مالی کوکمین، که بزرگترین گروه مالی کشور به شمار می آید، از نظر سود خالص، تا سپتامبر 2021 حدود 520 میلیارد دلار دارایی داشت.

برنامه‌ فعلی راه‌اندازی یک صندوق شاخص سرمایه‌گذاری رمزنگاری است. درواقع صندوقی است که از مدیر سرمایه‌گذاری برون‌سپاری شده (OCIO) استفاده می‌کند تا تضمین‌هایی برای سرمایه‌گذاری‌های اصلی ارائه کند. صندوق OCIO همچنین ممکن است در زمینه حقوق بازنشستگی استفاده شود. چنین OCIO که ممکن است در نظر گرفته شود شامل Grayscale و Fidelity Asset Management است که هر کدام صندوق های سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال را ارائه می دهند. Fidelity Canada دسامبر گذشته یک ETF بیت کوین را راه اندازی کرد. اگرچه چنین محصولی هنوز در ایالات متحده تایید نشده است.

در راه اندازی یک صندوق سرمایه گذاری جدید برای مشتریان خود، KB به بازاری پاسخ می دهد که به طور فزاینده ای پذیرای سرمایه گذاری های ارزهای دیجیتال و رمزهای غیرقابل تعویض (NFT) شده است. رقیب نزدیک، Shinhan Bank، بخش کاملی از برنامه بانکداری تلفن همراه خود را برای کمک به مشتریان در مدیریت مجموعه NFT خود در Klaytn، بلاک چین پیشرو کشور، اختصاص داده است. کوکمین اکنون با اعلام محصولات جدید سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال خرده فروشی DBS مگابانک سنگاپور را دنبال می کند. پیوش گوپتا، مدیر عامل بانک DBS در 14 فوریه اظهار داشت که این بانک برای گسترش عملیات رمزنگاری خود در سال 2022 تلاش خواهد کرد. 

منبع
cointelegraph.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا