تحلیل قیمت بیت کوین

تریدر های بیت کوین براین باورند که 38هزار دلار کف بازار ارز دیجیتال است

معامله گران بیت کوین می گویند که قیمت آن در پایین ترین سطح است، اما مهم اینست که ارتباط بیت کوین با بازارهای سهام را نیز در نظر بگیرید.

قیمت بیت کوین (BTC) طی هشت روز پس از شکست مقاومت 45000 دلاری در 16 فوریه، 23 درصد کاهش یافت. قیمت 34،300 دلار در 24 فوریه درست پس از تشدید درگیری روسیه و اوکراین رخ داد. سپس باعث فروش شدید در بازار شد.

در حالی که بیت کوین طی 30 روز گذشته به پایین ترین سطح خود رسید. با کاهش 3.5 درصدی شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ و همچنین رسیدن شاخص Nikkei به پایین ترین سطح 15 ماهه رسید.

بیت کوین

اولین سوالی که باید به آن پاسخ داد این است که آیا ارزهای دیجیتال در مقایسه با سایر دارایی‌های ریسک واکنش بیش از حد نشان می‌دهند یا خیر. مطمئناً، نوسانات بیت کوین بسیار بالاتر از بازارهای سنتی است و 62 درصد در سال اجرا می شود.

به عنوان قیاس، شاخص بازار سهام کوچک و متوسط ​​ایالات متحده راسل 2000 دارای نوسان سالانه 30 درصد است. در همین حال، همانطور که با شاخص MSCI چین اندازه گیری می شود، سهام چین 32 درصد است.

همبستگی بالایی بین بیت کوین، بازار سهام هانگ سنگ و شاخص راسل 2000 ایالات متحده وجود دارد. یک توضیح احتمالی، اهداف سختگیرانه فدرال رزرو ایالات متحده است.

علی‌رغم بازدهی های غیرقابل تعدیل شده توسط تورم 7.5 درصدی، سرمایه‌گذاران اغلب به دنبال حمایت از موقعیت‌های نقدی دلار آمریکا و مشکلات خزانه‌داری هستند. این امر به ویژه در دوره های عدم اطمینان شدید صادق است.

معامله گران آتی بیت کوین نسبتا نزولی هستند

برای درک نحوه موقعیت معامله گران حرفه ای، باید مشتقات بیت کوین را زیر نظر داشت. حق بیمه سالانه معاملات آتی BTC باید بین 5 تا 12 درصد باشد تا معامله گران را برای «قفل کردن» پول به مدت دو تا سه ماه تا پایان قرارداد جبران کند.

بیت کوین

سطوح زیر 5 درصد بسیار نزولی هستند، در حالی که حق بیمه سالانه بالای 12 درصد نشان دهنده صعودی بودن است. همانطور که در بالا نشان داده شد، حق بیمه آتی در 9 فوریه به زیر 5% رسید که نشان دهنده عدم اطمینان معامله گران حرفه ای است.

اگرچه 2.5 درصد فعلی، پایین‌ترین سطح از 20 ژوئیه را نشان می‌دهد، اما این تاریخ نشان‌دهنده برگشت از اصلاح قیمت 74 روزه است. در واقع، افزایش 71 درصدی پس از آن رویداد، تأیید این تز است که حق بیمه آتی یک شاخص عقب مانده است.

بیت کوین

توجه داشته باشید که چگونه همبستگی بیت کوین با شاخص راسل 2000 در 20 جولای نسبتاً بالا بود. با این حال، این وضعیت به سرعت تغییر کرد زیرا BTC مستقل از بازارهای سنتی رالی خود را آغاز کرد.

منبع
cointelegraph.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا