رپورتاژ اگهی

میهن ماینر؛ مرجع معتبر ماینرهای استخراج ارز دیجیتال

یکی از بهترین روش‌های کسب درآمد در دنیای امروز، ماین کردن یا استخراج کردن رمرزارز یا ارزهای دیجیتال است. استخراج یا ماینینگ ارزهای دیجیتال به روش‌های مختلفی انجام می‌شود و برای این کار افراد به یک دستگاه استخراج کننده نیاز دارند که با نام ماینر شناخته می‌شود. در واقع با خرید ماینر و فعالیت در زمینه استخراج رمزارزها می‌توان به کسب درآمد پرداخت. اما برای خرید این دستگاه یک سری مؤلفه‌ها و ویژگی‌ها باید مورد توجه قرار بگیرد که در این مقاله قصد داریم به بررسی این موارد بپردازیم.

ماینینگ یا استخراج رمزارز چیست؟

پیش از بررسی ویژگی‌های مهم برای خرید ماینر باید با ماینینگ و استخراج ارز دیجیتال آشنا شویم. شببکه بلاکچین یک شبکه غیرمتمرکز محسوب می‌شود که برای تأمین امنیت به یک نهاد یا سازمان خاص وابسته نیست. تراکنش‌هایی که بر روی این شبکه انجام می‌شود نیاز به پردازش دارد و درست در همین مرحله است که ماینر وارد کار می‌شود. ماینر دستگاهی است که می‌تواند تراکنش‌های انجام شده در شبکه بلاکچین را پردازش کرده و به این شکل امنیت شبکه را تأمین کند. ماینرها در ازای پردازش تراکنش، ساخت بلاک و ذخیره اطلاعات از شبکه پاداش دریافت می‌کنند که به این پاداش ارز دیجیتال است.

ویژگی‌های کلیدی دستگاه ماینر چیست؟

اگر جزو افرادی هستید که قصد خرید ماینر و استخراج ارز دیجیتال و کسب درآمد از این طریق دارید، باید بدانید که هر دستگاه ماینر دارای یک سری فاکتور و ویژگی اصلی است که و در زمان انتخاب و خرید باید مورد توجه قرار بگیرد.

هش ریت

یکی از اصطلاحات رایج در بلاکچین و استخراج ارز دیجیتال است که در برای خرید ماینر نیز اهمیت زیادی دارد. قدرت محاسباتی که به منظور استخراج یک بلوک جدید از تراکنش‌ها در شبکه نیاز است، هش ریت نام دارد. در واقع هش ریت یکی از ویژگی‌هایی است که سرعت ماینر برای انجام محاسبات جدید را نشان می‌دهد. علاوه بر قیمت ماینر یکی از عوامل مهمی که در زمان انتخاب باید مورد توجه قرار بگیرد نرخ هش یا هش ریت است.

قیمت ماینر

بدون شک هزینه‌ای که باید برای خرید یک دستگاه پرداخت شود یکی از فاکتورهای مهم محسوب می‌شود. قیمت ماینر از این نظر اهمیت دارد که افراد با خرید آن‌ قصد کسب درآمد و دستیابی به سود دارند. به همین دلیل در زمان خرید باید دستگاهی را انتخاب کرد که نسبت به هزینه اولیه از نرخ هش بالایی برخوردار باشد و در مدت زمان کمتری بتواند بخشی از هزینه‌های اولیه را جبران کند.

مصرف برق

فرایند استخراج رمزارز به انرژی بسیار زیادی نیاز دارد؛ به همین دلیل یکی از فاکتورها و ویژگی‌های مهمی که در زمان خرید ماینر باید مورد توجه قرار بگیرد، میزان مصرف برق دستگاه است. بهترین دستگاه برای استخراج ارز دیجیتال، دستگاهی است که مصرف برق بهینه داشته باشد و بتواند سود درآمد افراد را تضمین کند.

برند سازنده

در هنگام خرید ماینر یکی از ویژگی‌های کلیدی، شرکت یا برند سازنده دستگاه است. انتخاب دستگاه‌هایی که توسط برندهای شناخته شده طراحی و ساخته شده‌ است می‌تواند ریسک فرایند استخراج را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. مدل‌های مختلفی از دستگاه ماینر ساخته شده توسط برندهای معتبر در بازار وجود دارد که با کمی جستجو می‌توان بهترین گزینه را انتخاب کرد. بیت‌مین (Bitmain)، مایکروبی‌تی (MicroBT)، کنان (Cannan) و اینوسیلیکون (Innosilicon) جزو برندهای معتبر در زمینه طراحی و ساخت دستگاه ماینر به حساب می‌آیند.

نرخ تولید صدا

یکی از مشکلات دستگاه ماینر برای افرادی که قصد دارند از آن در آپارتمان محل زندگی استفاده کنند، نرخ تولید صدا است. میزان تولید صدا و نویز یکی از ویژگی‌های مهمی است که در زمان خرید ماینر باید مورد توجه قرار بگیرد؛ ممکن است یک دستگاه ماینر تمام خصوصیات مورد نظر را داشته باشد اما به دلیل نرخ تولید صدا و نویز زیاد گزینه مناسبی به حساب نمی‌آید.

خنک‌کنندگی یا کولینگ داخلی

یکی از مواردی که بهترین عملکرد دستگاه ماینر در استخراج ارز دیجیتال را تضمین می‌کند، کار کردن در دمای مناسب است. معمولا مدل‌های جدید دستگاه ماینر به یک سیستم کولینگ داخلی مجهز شده‌اند که نیاز به تعبیه سیستم تهویه مجزا را از بین برده است. به همین دلیل در زمان خرید ماینر این ویژگی باید مورد توجه قرار بگیرد؛ البته افرادی که قصد راه‌اندازی مزرعه دارند به سیستم تهویه مجزا نیاز خواهند داشت و سیستم کولینگ داخلی اهمیت زیادی برای آن‌ها ندارد.

راندمان ماینر و بازگشت سرمایه

فارغ از ویژگی‌های مانند هش ریت، قیمت ماینر، نرخ تولید صدا و غیره، مهم‌ترین ویژگی در زمان خرید ماینر اهمیت زیادی دارد، راندمان ماینر است که تأثیر مستقیم بر میزان برگشت سرمایه دارد. در واقع بهترین دستگاه ماینر،‌ دستگاهی است که در کنار نرخ هش بالا، از نظر مصرف برق و سایر فاکتورها عملکرد بهینه داشته باشد.

خرید ماینر بر اساس نوع استراتژی

ویژگی‌ها و عواملی که مورد اشاره قرار گرفت موارد اولیه‌‌ای هستند که در زمان خرید ماینر باید مورد توجه قرار بگیرد. اما مهم‌ترین گام در خرید دستگاه ماینر، تعیین هدف و استراتژی و اختصاص بودجه مناسب است. در واقع ابتدا باید تعیین کنید که هدف شما از خرید ماینر راه‌اندازی یک مزرعه ماینینگ است یا قصد دارید در مقیاس کوچک‌تری استخراج انجام دهید. تعیین استراتژی مهم‌ترین فاکتوری است که امکان محاسبه حدودی هزینه‌‌ها را فراهم کرده و باعث می‌شد که دید بهتری برای کسب درآمد از این طریق داشته باشید.

نکته مهم دیگری که لازم است در اینجا به آن اشاره شود، این است که برخی از افراد با توجه به قیمت ماینر به منظور کاهش هزینه‌ها به دنبال خرید دستگاه‌های قدیمی هستند. اگر می‌خواهید از استخراج ارز دیجیتال کسب درآمد کنید، به دنبال خرید دستگاه‌های قدیمی نباشید.

خرید ماینر مناسب؛ افزایش درآمد از ماینینگ

استخراج ارز دیجیتال و کسب درآمد از آن جذابیت زیادی دارد اما در صورتی که در زمان خرید ماینر یک سری اصول و فاکتورها مورد توجه قرار نگیرد، نه تنها به کسب درآمد و سود دست پیدا نخواهید کرد بلکه ممکن است دچار ضرر مالی شوید. به همین دلیل توجه به ویژگی‌ها و فاکتورهای کلیدی در زمان خرید دستگاه ماینر و انتخاب بهترین دستگاه می‌تواند کسب درآمد بهتر و دستیابی به سود بیشتر از این حوزه را تضمین کند. میهن ماینر (https://mihanminer.com)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا