اخبار ارز دیجیتال

مشاور ارشد کاخ سفید(تیم وو) مقادیر زیادی بیت کوین و فایل کوین دارد

تیم وو (Tim Wu)، مشاور بلندپایه کاخ سفید در امور رقابت و ضدانحصار، مطلبی فاش کرده است. چندین میلیون دلار بیت کوین و فایل کوین دارد. وو در ماه مارس از سوی جو بایدن به‌عنوان دستیار ویژه در سیاست‌های فناوری و رقابت در شورای اقتصاد ملی این کشور منصوب شد.

به گزارش کوین دسک، نشریه آمریکایی پولتیکیو (Politico) روز دوشنبه گزارشی ارائه داد. Tim Wu، یکی از مشاوران ارشد فناوری و کارشناسان ضدانحصار در کاخ سفید است. وی در حال حاضر چندین میلیون دلار بیت کوین و فایل کوین (FIL) دارد.

این گزارش با استناد به یک سند افشای مالی شخصی که وو به‌تازگی ثبت کرده است، تخمین می‌زند. او بین ۱ تا ۵ میلیون دلار بیت کوین و همچنین بین ۱۰۰,۰۰۰ تا ۲۵۰,۰۰۰ دلار فایل کوین دارد.

وو در ماه مارس از سوی جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، به‌عنوان دستیار ویژه در سیاست‌های فناوری و رقابت در شورای اقتصاد ملی این کشور (National Economic Council) منصوب شد.

وو پیش از انتصاب به این سمت، در دانشکده حقوق کلمبیا تدریس می‌کرد. وی سابقه کار در کمیسیون تجارت فدرال (Federal Trade Commission) و سمتی متفاوت در شورای اقتصاد ملی را در دوره باراک اوباما، رئیس جمهوری اسبق آمریکا، در کارنامه خود دارد.

او از منتقدان دیرینه قدرت شرکت‌های بزرگ فناوری است. مقالات علمی متعدد و چندین کتاب درباره پلتفرم‌های اطلاعات و ارتباطات و اینترنت نوشته است. اصطلاح «بی‌طرفی اینترنت» (Net Neutrality) ابداع وو در سال ۲۰۰۲ است.

یک مقام ناشناس به پولیتیکو گفت که وو هنگام انتصاب به این سمت ارشد دولتی، در «همه مسائل مربوط به بیت کوین و ارزهای دیجیتال» به دلیل منافع مالی از خود سلب صلاحیت کرد.

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا