اخبار آلت کوین

حجم معاملات هفتگی NFT برای اولین بار از مرز 300 میلیون دلار گذشت

زمانی که چرخه صعودی بازار در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۰ دوباره شتاب گرفت، NFTها جزو بزرگترین بخش‌های موفق بازار بودند که در کنار اقتصاد غیرمتمرکز یا DeFi توانستند رشدهای نمایی به ثبت برسانند. شوق NFT وارد دنیای حرفه‌ای ورزش‌، نمایشگاه‌های هنری اروپا و مورد توجه افراد مشهور شده است. بر اساس داده های جمع آوری شده توسط پلتفرم خبری The Block، حجم معاملات هفتگی توکن های غیرقابل معامله یا توکن های غیرمثلی به 339 میلیون دلار رسیده است. این رقم بیش از 70 درصد افزایش از اواسط جولای (اواخر تیر) یعنی زمانی که حجم معاملات هفتگی NFT به 209.27 میلیون دلار می رسید، را نشان می دهد. همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است، پیش از آن، در ماه فوریه (بهمن ماه)، بالاترین حجم هفتگی معاملات این بخش از بازار کریپتو 197 میلیون دلار گزارش شده بود:

در این میان، CryptoPunks با 207 میلیون دلار درآمد بیشترین رقم هفتگی را به خود اختصاص داده است. اکسی اینفینیتی (Axie Infinity ) با 127 میلیون دلار و ان بی ای تاپ شات (NBA Top Shot) با حدود 4 میلیون دلار در رده های بعدی قرار دارند. در همین حال، میانگین ارزش معاملات NFT نیز افزایش یافته و پس از یک سری فروش گسترده CryptoPunk در اوایل این هفته، به طور متوسط ​​به 34600 دلار رسیده است.

با این حال، تعداد معاملات هفتگی NFT از 26 جولای (4 مرداد) همچنان در حال کاهش است و آخرین اوج آن در ماه می (اردیبهشت) به ثبت رسیده است. گفتنی است که NBA Top Shot از زمان راه اندازی تا کنون بیشترین تعداد معاملات را به خود اختصاص داده است.

اگرچه حجم معاملات توکن های غیرمثلی پس از اوج گیری آن در ماه مارس (اسفند ماه) اندکی کاهش یافت، اما فعالیت NFT در هفته های اخیر به واقع چشمگیر بوده است. برندها، افراد مشهور و سایر اشخاص همچنان به ساخت توکن های منحصر به فرد خود ادامه می دهند. بازارهای NFT به سرعت در حال رشد است و اخیراً پلتفرم هایی مانند OpenSea و Rarible تأمین مالی در این بخش را تضمین کرده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا