اخبار ارز دیجیتال

اشتباهات شبکه های اجتماعی را در مقررات متاورس تکرار نکنید

بردلی تاسک می گوید که مسائل نظارتی در ایالات متحده نه تنها تکرار می شوند، بلکه علاوه برآن تقویت می شوند زیرا ما شاهد حرکت اینترنت به سمت Metaverse هستیم. بردلی تاسک، مدیرعامل و بنیانگذار Tusk Ventures می‌گوید که شکست در تنظیم مؤثر ارزهای دیجیتال و رسانه‌های اجتماعی در ایالات متحده «درس بسیار خوبی برای نحوه برخورد با متاورس»می باشد.

تاسک در مصاحبه ای در اول فوریه در CNBC “زنگ بسته شدن” از سیاستگذاران ایالات متحده خواست که از متاورس “سبقت بگیرند”. همچنین قوانین را زودتر اجرا کنند.

“به طور معمول، سیاست ما این بوده است که منتظر باشیم تا یک نوع فناوری معرفی شود تا به بازار مناسب برسد [قبل از معرفی مقررات].” با این حال، او گفت: «انجام این کار  بسیار دشوار است.

ما می دانیم که متاورس نوظهور است. از جهاتی در حال حاضر اینجاست. ما می دانیم که این همه مشکلات اینترنت را دارد، احتمالاً پنج یا ده بار. پس چرا ما الان به آن فکر نمی کنیم و از آن جلوتر نمی رویم؟»

سخنان تاسک در وبلاگ MIRROR

او این احساس را در یک پست وبلاگ Mirror که در همان روز آپلود شد تکرار کرد. وی نوشت: «مشکلاتی که اکنون در زمینه تنظیم شرکت‌های فناوری داریم، در Metaverse بازتولید و تقویت خواهند شد. فکر می کنید نظارت بر اطلاعات نادرست دولتی در فیس بوک و توییتر سخت است؟ صبر کنید تا آن را به صورت سه بعدی امتحان کنید.” او همچنین اظهار داشت “سیاست گذاران تا زمانی که درک بهتری از آنچه در راه است به دست نیاورند، نمی توانند مقررات خاصی برای Metaverse ایجاد کنند، بنابراین باید با بررسی  ارزهای دیجیتال و رسانه های اجتماعی این اقدامات را شروع کنند.

به نظر شما چگونه می توان مقررات مناسبی را برای چیزی که هنوز تعریف نشده یا به خوبی درک نشده است وضع کرد؟ من میل به “درست” کردن آن را درک می کنم، اما فکر نمی کنم مقررات، به خصوص در این مرحله مفید باشد. البته، برنامه ای برای آموزش سیاست گذاران در راه است.

ما می‌توانیم از اشتباهاتی که ازطریق فیس‌بوک، اینستاگرام، توییتر و به‌طور کلی رسانه‌های اجتماعی انجام داده ایم اجتناب کنیم. بدین ترتیب باید چارچوب فکری برای تنظیم متاورس اکنون ایجاد کنیم.»

در چه سالی اقداماتی علیه ارز رمزها اعمال شد؟

مقررات ارزهای دیجیتال در حال تبدیل شدن به یک موضوع داغ در راهروهای کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) است. بر اساس گزارش 19 ژانویه توسط Cornerstone Research، SEC از سال 2013 در مجموع 97 اقدام علیه سازمان های رمزنگاری انجام داده است. 20 مورد آن تنها در سال 2021 اتفاق افتاده است.

علیرغم درخواست‌های مداوم برخی از نمایندگان و بازیگران صنعت برای یک چارچوب نظارتی منسجم‌تر در برخورد با ارزهای دیجیتال، تاسک به CNBC در رابطه با موضوعی به گفتگو پرداخت. انفعال سیاست‌گذاران، شهروندان را بدون حمایت‌های اولیه رها کرده است.

ما قوانین اساسی در مورد اینکه چه کسی مالک چه داده‌هایی است، چگونه می‌توانیم آن‌ها را منتقل کنیم، چگونه می‌توانیم آن‌ها را حذف کنیم، نداریم. اینها تمام مسائل اساسی هستند که من فکر می کنم در این مرحله ما حق داریم انتظار داشته باشیم که دولتمان به آنها رسیدگی کند. و زمانی که متاورس بیاید، بسیار شدیدتر خواهد شد.

وظایف تاسک

تاسک یک سرمایه گذار اولیه در Uber، Lemonade و Coinbase بود. در سال 2009، او به عنوان مدیر کمپین مایکل بلومبرگ الیگارش رسانه ای، در تلاش برای انتخاب مجدد به عنوان شهردار شهر نیویورک خدمت کرد. او همچنین به عنوان معاون فرماندار ایلینویز، مشاور سیاسی اولیه اوبر و مدیر ارتباطات سناتور آمریکایی چک شومر فعالیت کرده است. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا