اخبار بلاکچیناخبار سایت

داستان برنامه‌نویسی که با خریدوفروش NFT سرمایه خود را ۲۵۰ برابر کرده است!

اخیراً یک برنامه‌نویس بلاک چین و علاقه‌مند به حوزه توکن‌های غیرمثلی، توانسته است با سرمایه‌گذاری در بازار NFTها، ۰.۶ اتریوم خود را به بیش از ۱۵۰ اتریوم تبدیل کند. او برای کسانی که علاقه دارند در بازار NFTها سرمایه‌گذاری کنند، توصیه‌هایی ارائه کرده است تا بتوانند تجربه خوبی از فعالیت در این بازار داشته باشند.

به گزارش شهر کریپتو، روز ۱۴ فوریه (۲۵ بهمن)، یک معامله‌گر NFT در یک رشته‌توییت بلند تجربه‌ خود را از کسب‌درآمد با استفاده از هیجان و سرمایه هنگفتی که روانه بازار NFTها شده است، به اشتراک گذاشت. این کاربر که با نام مستعار سیرس (Cirrus) در توییتر فعال است، ادعا می‌کند که توانسته است بدون استفاده از «لیست‌های سفید»، ربات‌ها یا عرضه NFT، نزدیک به ۵۰۰٬۰۰۰ دلار سود کسب کند. او می‌گوید تنها روی دو پروژه در فضای NFT تمرکز کرده است و به دیگران توصیه می‌کند به‌جای گشت‌وگذار بین پروژه‌های مختلف، با یافتن یک پروژه ثابت‌شده، مشابه او عمل کنند. ایجاد لیست سفید یا «Whitelisting» فرایندی است که در آن توسعه‌دهندگان یک پروژه NFT برای آدرس‌های مربوط به طرفداران اولیه خود بازه زمانی خاصی در نظر می‌گیرند تا بتوانند در آن دوره NFTهای یک مجموعه را در بلاک چین به نام خود ثبت کنند. با این کار کاربران می‌توانند به‌نوعی از رقابت در پرداخت کارمزدهای سنگین شبکه اجتناب کنند.

سیرس روی مجموعه لیزی لاینز (Lazy Lions) سرمایه‌گذاری کرده که قیمت آن نسبت به زمان خرید NFTهای این مجموعه در اوت ۲۰۲۱ (مرداد) حدود ۲.۵ برابر شده است. به‌گفته او، افزایش قیمت نسبتاً متوسط پروژه نشان می‌دهد که معامله‌گران هوشمند می‌توانند بدون اینکه نیاز باشد بازار یک پروژه شدیداً صعودی شود، درآمد زیادی به دست آورند. این معامله‌گر گفته است سرمایه‌گذاران باید ویژگی‌ها و امتیازهای پروژه انتخابی خود را مطالعه کنند که ممکن است ساعت‌ها زمان ببرد؛ اما این کار «مهم‌ترین اقدام در فرایند خرید» یک NFT است. او گفته است پیش از مطمئن‌شدن از سرمایه‌گذاری روی مجموعه میوتنت پانکس (Mutant Punks)، صفحه فهرست توکن‌های این مجموعه را به‌مدت یک ماه دائماً زیر نظر داشته است.

سیرس گفته است سرمایه‌گذاران تازه‌وارد باید به‌جای اختصاص کل سرمایه به یک معامله واحد، بر میزان نقدینگی خود تمرکز کنند.

سیرس در توییتر خود نوشته است: «معمولاً همیشه این یک اشتباه بزرگ است که تمام سرمایه خود را خرید کنید. یک روند نزولی جزئی و رسیدن قیمت مجموعه‌ها به کف می‌تواند در کوتاه‌مدت شما را متضرر کند و علاوه بر آن، شما هیچ سرمایه‌ای برای خرید NFT ارزان‌قیمت از فروشندگان وحشت‌زده در زمان سقوط بازار نخواهید داشت. اکنون وقتی یک روند نزولی می‌بینم هیجان‌زده می‌شوم. دوره‌هایی که ترس در بازار فراگیر شده، بهترین فرصت برای خرید است. زمانی که همه می‌ترسند بخر و زمانی که همه هیجان‌زده‌اند، بفروش.»

او به معامله‌گران توصیه کرده است که در کانال دیسکورد (Discord) مربوط به بازار پروژه‌ها فعالیت داشته باشند تا اعتماد اعضای جامعه پروژه‌های مختلف را جلب و شانسی برای معاملات خصوصی با آنها دست‌وپا کنند. سیرس گفته است با این نوع معاملات تاکنون ۶.۵ درصد در پرداخت کارمزد صرفه‌جویی کرده است.

سیرس در پایان صحبت‌های خود گفته است: «یک پروژه باثبات انتخاب کنید. آن‌قدر خوب با روند قیمت‌ها آشنا شوید تا زمانی که به هر کدام از ۱۰ هزار NFT یک مجموعه نگاه می‌کنید، فوراً متوجه شوید امروز کدام‌ یک از آنها به فروش می‌رسد. صفحه فهرست NFTهای یک مجموعه را رصد کنید. برای فروش سریع یک NFT روی قیمت‌گذاری خود حساس باشید. با دیگران ارتباط برقرار کنید و اعتماد آنها را به دست آورید.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا