اخبار ارز دیجیتالاروپا

اسپانیا قوانین جدیدی را برای اینفلوئنسرهایی که ارزهای دیجیتال را تبلیغ می کنند تعیین می کند

اسپانیا قوانینی مرتبط با ارزهای دیجیتال را در رابطه با نحوه تبلیغ اینفلوئنسرها، حامیان مالی آنها و دیگران وضع می کند. اینفلوئنسرها و سایر تبلیغ‌کنندگان با بیش از 100000 دنبال کننده در کشور باید حداقل 10 روز قبل از وصل کردن دارایی‌های کریپتو به کمیسیون بازار اوراق بهادار ملی (CNMV) اطلاع دهند. آنها با جریمه ای تا 300000 یورو (حدود 342000 دلار) به دلیل نقض قوانینی که از 17 فوریه لازم الاجرا می شوند، مواجه خواهند شد.

 

قوانین جدید اسپانیا برای اینفلوئنسر ها

شفافیت سازی اینفلوئنسر ها

اینفلوئنسرها باید افشا کنند که آیا پولی برای صحبت کردن در مورد ارزهای دیجیتال دریافت می کنند یا خیر. اگر چنین باشد، آنها باید هشدارهای شفاف و بی طرفانه ای در مورد خطرات کریپتو ارائه کنند، از جمله این واقعیت که سرمایه گذاری ها برنامه ریزی نشده است. این قوانین همچنین شامل شرکت هایی می شود که دارایی های رمزنگاری شده را تبلیغ می کنند و همچنین شرکت های روابط عمومی که استخدام می کنند.

رودریگو بوئناونتورا، رئیس CNMV به فایننشال تایمز گفت: “اگر اینفلوئنسرها تحت پوشش قرار نمی گرفتند، یک درب پشتی برای جلوگیری از مقررات وجود داشت.” شما قوانینی را برای چیزی که قبلاً تنظیم نشده بود تصویب می کنید.

اعتقاد بر این است که این اولین بار که یک کشور اتحادیه اروپا چنین دستورالعملی را ارائه می کند. اعضای اتحادیه اروپا هنوز در مورد نحوه تنظیم کریپتو در سراسر اتحادیه به توافق نرسیده اند. در این بین، بوئناونتورا خاطرنشان می کند، کشورهای عضو در حال رسیدگی به برخی از مسائل مربوط به رمزنگاری، از جمله نحوه تبلیغ آن ها هستند.

 

برخی از اینفلوئنسرهایی که دارایی‌های کریپتو و محصولات مرتبط را وصل کرده‌اند، خود را در آب داغ دیده‌اند. در ماه ژوئیه، مقامات فرانسوی یک ستاره تلویزیون واقعیت را به دلیل «اقدامات تجاری گمراه‌کننده» به دلیل تبلیغ در سایت تجارت بیت‌کوین در اسنپ چت، 20000 یورو (22800 دلار) جریمه کردند. کیم کارداشیان و فلوید می‌ودر در این ماه به عنوان متهمان یک دادخواست دسته‌جمعی معرفی شدند که آنها را متهم به شرکت در یک طرح “پمپ و تخلیه” کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا