اخبار استخراج

آرامکو بزرگ‌ترین شرکت نفتی دنیا به حوزه استخراج بیت کوین وارد می‌شود

شرکت عربستانی آرامکو که به عنوان سومین شرکت بزرگ جهان شناخته می‌شود در حال برنامه‌ریزی برای ورود به دنیای رمزارزها است.

به نقل از وب سایت Investing ری ناصر، ماینر مشهور برزیلی در جریان مصاحبه‌ای با کانال یوتیوب Bitcoinheiros عنوان کرد آرامکو غول نفتی خاورمیانه به استخراج بیت کوین علاقه‌مند است. ری ناصر همچنین اظهار داشت:

ما در حال مذاکره با آرامکو هستیم. بیشتر سهم نفتی که از صحراهای عربستان استخراج می‌شود متعلق به این شرکت است. گازهایی که این شرکت می‌سوزاند و استفاده نمی‌کند امروز برای تامین برق نیمی از شبکه بیت کوین کافی است.

تولید برق برای استخراج بیت کوین

طبق این گزارش، شرکت آرامکو می‌تواند گاز اضافی حاصل از تولید نفت را برای استخراج دارایی‌های دیجیتال استفاده نماید. بنابراین این شرکت به جای دفع محصولات جانبی استخراج نفت، می‌تواند از آنها درآمدزایی کند. ری ناصر همچنین گفت:

&آرامکو گازهای یادشده را می‌سوزاند چرا که باید این گازها که محصول جانبی تولید نفت هستند را از بین ببرد. اما اگر راهی برای کسب درآمد از این گازها وجود داشته باشد باز هم این کار را خواهد کرد؟

از آنجایی که این غول نفتی هنوز بیانیه‌ای در زمینه استخراج بیت کوین صادر نکرده است، Finbold با این شرکت تماس گرفته و منتظر تایید این گزارش است.

آرامکو و بلاکچین

آرامکو در حال حاضر از فناوری بلاکچین که زیرساخت بسیاری از رمز ارزها است برای بهبود کارایی، امنیت و کاهش هزینه‌ها استفاده می‌کند. این شرکت هم‌اکنون روی دو پلتفرم بلاکچین با نامهای Data Gumbo و VAKT سرمایه‌گذاری کرده است تا فرآیندهای مبتنی بر کاغذ خود را حذف کند. سخنگوی آرامکو اعلام کرده است:

&آرامکو در حال انجام یک سرمایه‌گذاری قابل توجه در تکنولوژی بلاکچین است و با شرکای خود همکاری نزدیکی دارد تا آنها را برای پذیرش این فناوری تشویق کند. این شرکت در حال گسترش همکاری خود با شرکت آمریکایی IBM است تا بتواند راه‌حل‌های بلاکچین خود را افزایش دهد.

عملیات استخراج رمز ارز توسط گازپروم

شرکت روسی گازپروم که دهمین تولید‌کننده بزرگ نفت در جهان است نیز در استخراج رمز ارزها فعالیت دارد. این شرکت دولتی در دسامبر ۲۰۲۰ گزارش داد بصورت آزمایشی از گاز حاصل از تولید نفت برای استخراج رمزارزها استفاده کرده است. گاز یاد شده باید سوزانده شود و بدون هیچ استفاده‌ای از آن فقط باعث آزادشدن گازهای گلخانه‌ای به سمت جو زمین می‌گردد. گازپروم از این گاز برای تامین برق مورد نیاز برای استخراج رمز ارزها استفاده کرده است.

به‌روزرسانی: تکذیب شد

سایت رسمی شرکت سعودی آرامکو لحظاتی قبل در اطلاعیه‌ای این خبر را تکذیب کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا