اخبار استخراج

اوکراین: استخراج رمزارزها توسط 3000 کنسول پلی استیشن

اخیراً ورزش ها و بازی های مختلفی در حیطه ی رمزارزها ادغام شده اند. هزاران کنسول پلی استیشن طی هفته گذشته به ابزاری برای استخراج رمزارزها تبدیل شدند. در این بخش در رابطه با استخراج در کشور اوکراین مطالبی ارائه خواهیم داد.

جزئیات استخراج

سرویس امنیتی اوکراین (SBU) طی هفته ی اخیر این روند استخراج را به جرم سرقت برق زیر سوال بردند. سرویس امنیتی این کشور درواقع آژانس امنیتی دولت محسوب میشود همچنین مقام اجرایی قانون نام دارد. SBU تقریباً 5000 دستگاه را ضبط کرد. به طوریکه به نظر می رسد حدود 3800 عدد از این دستگاه ها، پلی استیشن 4S می باشند. این مقامات اجرایی بالغ برل 500 کارت گرافیک، پردازنده، تلفن، فلش درایو و اسناد مرتبط با استخراج را کشف و ضبط کردند. این بیانیه ی مطبوعاتی، جایگاه روند استخراج را به عنوان “بزرگترین مزرعه رمزارز های زیرزمینی” توصیف کرد. بطوریکه سرویس امنیتی اوکراین این مطلب را ثبت و افشا کرده است.

عملیات استخراج رمز ارزها در یک انبار قدیمی ارائه دهنده برق در منطقه ی وینیتسا انجام می شود. این منطقه 150 مایل به دور از پایتخت کشور اوکراین به نام کیف (Kyiv) قرار دارد. مقامات باJSC Vinnytsiaoblenerho، (تولید کننده ی برق در گذشته که این مکان را اشغال کرده بود) در ارتباط بوده اند.

ماینرها به استفاده از کنتور برق متهم شده اند به طوریکه SBU مدعی است که این رویدادها منجر به افزایش ولتاژ برق می شود سپس افراد دیگر را از موهبت برق محروم می کند. به گفته SBU، سرقت ماهیانه برق از ماینرها بین 186 هزار دلار تا 260 هزار دلار (USD) برآورد شده است.

امروزه بیت کوین و رمز ارز ها در سراسر اوکراین مبحث چالش انگیزی بوده است. در اوایل سال ، گزارش شد که وزارت انرژی این کشور در حال بررسی یک مرکز استخراج بیت کوین برای استفاده از انرژی هسته ای مازاد کشور است. علاوه بر این ، بانک ملی اوکراین از مقامات دولتی خواسته است تا قانونی برای ارزهای رمزنگاری شده را به منظور رسیدگی به قانونی بودن آن تسریع کنند. با این حال ، به نظر می رسد صحبت های پیرامون هر دو موضوع در هفته های اخیر متوقف شده است.

ترجمه شده توسط تیم تولید محتوای شهر کریپتو

منبع
newsbtc.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا