اخبار استخراج

ماینینگ درسراسرجهان: مقصد ماینرهای ارزدیجیتال کجاست؟

ماینینگ یکی از مسائل مهم جهان به شمار می آید. کدام کشورها بندرهای جدید ماینرها هستند. اتر و بیت کوین در سال 2022 درچه کشوری می توانند با موفقیت و سودآوری استخراج شوند؟

یکی از موضوعات اصلی در میان جامعه کریپتو در سال 2021، سیاست تهاجمی چین در قبال استخراج بود که منجر به ممنوعیت کامل چنین فعالیت‌هایی در ماه سپتامبر شد.

در حالی که ماینینگ به عنوان یک نوع فعالیت مالی از بین نرفته است و بعید است که از بین برود، استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال چینی مجبور بودند به دنبال مکانی جدید برای راه اندازی محل فروش بگردند. بسیاری از آنها به ایالات متحده – مکه معدنی جدید جهان – نقل مکان کردند، در حالی که برخی با برق ارزان آن به سوی اسکاندیناوی و برخی دیگر به قزاقستان حرکت کردند.

فعالیت‌های معدنی نمی‌توانند برای همیشه زیر رادار باقی بمانند. دولت‌ها نیز در سراسر جهان نگرانی‌هایی را در مورد ظرفیت برق و قطعی برق مطرح کرده‌اند.

اریک تدین، نایب رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اروپا است. وی به عنوان مدیر کل سازمان نظارت مالی سوئد فعالیت می کند همچنین خواستار ممنوعیت استخراج ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) در اروپا شده است.

همانطور که حوزه های قضایی در سراسر جهان درحال سرکوب فعالیت های مرتبط با ماینینگ هستند، این سوال مطرح می شود: “ماینینگ رمزارز درکجا سودآور و از نظر قانونی مطلوب است؟”

استخراج معدن هنوز در اروپا امکان پذیر است

عملیات ماینینگ ارزدیجیتال در اروپا نسبتاً محدود باقی مانده است. زیرا قیمت های بالای برق در بحبوحه بحران انرژی و نگرش عموماً بدبینانه تنظیم کننده ها نسبت به ارزهای رمزنگاری شده باعث می شود شرکت های رمزنگاری قبل از استقرار در قاره بسیار مردد شوند.

در واقع، کشور اسکاندیناوی ایسلند قبلاً یک نقطه عطف درجهت استخراج بیت کوین به شمار میرفت. همچنین برق ارزان و هزینه های پایین خنک کننده را برای مزارع ماینینگ فراهم می کرد.

مزرعه استخراج جنسیس ماینینگ در کشور ایسلند

با این حال، شرکت ملی برق کشور در اواخر سال گذشته، Landsvirkjun، با استناد به نگرانی‌های مربوط به ظرفیت، میزان برقی که برای صنایع انرژی بر همچون استخراج بیت‌کوین و ذوب آلومینیوم ارائه می‌کرد را کاهش داد.

علی‌رغم محدودیت‌های این قاره، چند نقطه در اروپا وجود دارد که معدنچیان تصمیم به راه‌اندازی مغازه‌هایی دارند که در آن جغرافیا و آب و هوا عامل مهمی در جذب تجارت هستند.

در گرجستان، واقع در منطقه قفقاز، تعداد زیادی نیروگاه برق آبی که در زمان جمهوری شوروی ساخته شده بود – همراه با جمعیت نسبتاً متوسط ​​آن – مقدار زیادی برق ارزان قیمت را برای معدنچیان فراهم کرده است.

شرکت‌های بزرگ ماینینگ ارزدیجیتال در حال حاضر فعالیت‌های خود را در این کشور راه‌اندازی کرده‌اند. در سال 2014، شرکت استخراج هلندی Bitfury اولین مرکز داده خود را با مصرف 20 مگاوات در شهر گوری در شرق گرجستان افتتاح کرد.

آیا ماینینگ ارزش این مسائل را دارد؟

جغرافیا یک عنصر حیاتی است که معدنچیان باید در نظر بگیرند.(چه برای هزینه های برق و سرمایش یا نگرانی های نظارتی)

با این حال، برخی از هزینه‌ها، مانند سخت‌افزار وجود دارد که ماینرها هر کجا که بروند با خود حمل می‌کنند.

با افزایش تقاضا برای تجهیزات ماینینگ و رکود اخیر در بازارها پس از روند صعودی سال 2021، چه زمانی استخراج با تمام هزینه های سخت افزاری ارزشمند است؟

یک دستگاه استخراج بیت کوین خانگی با پردازنده گرافیکی

سال 2021 سودآورترین سال برای استخراج اتر (ETH) با واحدهای پردازش گرافیکی از سال 2016 به شمار می آید. این تعجب آور نیست، زیرا قیمت اتر در سال گذشته بیش از چهار برابر شد. اما مسئله اصلی هزینه برق و تجهیزات است و اینکه قیمت به سرعت در حال رشد است.

در حالی که سودآوری استخراج اتر همچنان بالاست، دوره بازده خرید تجهیزات در حال رشد است. به دلیل هارد فورک لندن در آگوست 2021؛ پرداخت برای هر بلوک استخراج شده از 8 تا 20 اتریوم به 2 اتریوم کاهش یافت. یکی دیگر از عوامل منفی برای ماینرها، انتقال مورد انتظار بلاک چین اتریوم به اجماع اثبات سهام خواهد بود، پس از آن آنها باید استخراج آلت کوین ها را شروع کنند.

دشواری استخراج شبکه بیت کوین، علیرغم کاهش شدید قیمت بیت کوین در ژانویه که به پایین ترین سطح ماهانه حدود 34300 دلار رسید، اخیراً به بالاترین حد خود رسیده است.

جای تعجب است که در این زمینه، هزینه ASIC ها کاهش نیافته است. در عین حال، دوره پرداخت ASIC امسال کمی بیش از 1000 روز یا تقریباً سه سال است. همه نمی توانند این هزینه ها را برای مدت طولانی متحمل شوند.

عوامل تغییر زیادی وجود دارد که ماینرها باید آنها را در نظر بگیرند. اما یک مورد واضح است: استخراج ارزهای دیجیتال یک صنعت منعطف و سازگار است. شرکت ها ثابت کرده اند که مایل به نقل مکان به مکان های سودمندتر هستند. در صورتی که نمونه فعلی آنها کمتر از حد ایده آل است.

منبع
cointelegraph.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا