اخبار استخراجاخبار بیت کوین

رشد سهام مایکرواستراتژی و شرکت های استخراج در پی افزایش قیمت بیت کوین

قیمت MARA ، RIOT ، MSTR و سایر شرکت های لیست شده ای که به بیت کوین دسترسی دارند، در سه ماه گذشته تقریباً سه برابر شده است.

قیمت بیت کوین (BTC) پس از تأیید گاوها مبنی بر قصد کنترل کامل بازار ، به بالاترین حد 3 ماه گذشته رسید و به 46293 دلار رسید. در حالی که معامله گران ارزهای دیجیتال ممکن است دوباره در سود باشند و معامله گران حرفه ای به دنبال اضافه کردن پوزیشن های اهرم دار بزرگتر هستند ، همه طبقاتِ سرمایه گذاران نمی توانند مستقیماً به بیت کوین دسترسی داشته باشند.

برای سرمایه گذاران نهادی ، مدیر صندوق مقرر می کند که چند درصد از سبد سرمایه گذاری شده در کلاس های دارایی مختلف سرمایه گذاری می شود و شرکت های مختلف تمایل متفاوتی برای ریسک دارند. دلایلی که ممکن است تعداد زیادی از سرمایه گذاران به جای نگهداری BTC وارد این دارایی ها شوند ،شامل محدودیت های فوق الذکر و عدم قطعیت قانونی در مورد خرید مستقیم بیت کوین است.

به همین دلیل ، تعدادی از واحدها از سرمایه گذاری مستقیم در بیت کوین و سایر رمزارزها منع شده اند ، اما راه های دیگری نیز برای جلب توجه در بخش کریپتو وجود دارد.

شرکت های متخصص در استخراج بیت کوین نیز سود هنگفتی را به همراه داشته اند و تعداد انگشت شماری از آنها لیست شده اند و می توانند برای سرمایه گذارانی که می خواهند در سبد سهام خود کمی به بیت کوین دسترسی داشته باشند ، یک تصمیم متعادل باشند.

سرکوب اخیر استخراج کنندگان در چین منجر به توزیع بیشتر شبکه استخراج شده و منجر به چندین دور جمع آوری سرمایه و گسترش شرکت های استخراج بیت کوین که ممکن است از تغییر شکل شبکه استخراج جهانی بیت کوین که احتمالاً در سالهای آینده ادامه خواهد داشت ، سود ببرند،شده است. در اینجا چند شرکت ذکر شده وجود دارد که به سرمایه گذاران دسترسی به بیت کوین می دهد.r

شرط بندی MicroStrategy روی بیت کوین باعث رشد می شود

شرکت نرم افزاری MicroStrategy (MSTR) و مدیرعامل آن مایکل سیلور به دلیل حمایت زیاد وی از بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش و حجم عظیمی از بیت کوین که این شرکت در سال گذشته خریداری کرده است ، در سراسر بخش رمزارزها مشهور شده اند.

MicroStrategy در کنار کمک به آموزش جهان در مورد پتانسیل بیت کوین و فناوری بلاک چین ، مجموعه ای از بیش از 105،000 BTC را در خزانه خود جمع آوری کرده است تا راهی برای جلوگیری از تورم باشد.

در نتیجه ، قیمت سهام MicroStrategy تا حدودی با عملکرد قیمت BTC ارتباط دارد و مشاهده شده است که همزمان با ارز دیجیتال برتر حرکت می کند.

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می شود ، قیمت MSTR در 20 جولای(29تیر) ، همان روزی که بیت کوین در پایین ترین سطح قرار داشت ، به کف 474 دلار رسید و از آن زمان تا کنون 65 درصد افزایش یافته و با قیمت 781 دلار معامله می شود.

سهام شرکتهای استخراج بیت کوین افزایش یافت

شرکت های لیست شده که در زمینه استخراج بیت کوین و رمزارزها تخصص دارند نیز از رشد قیمت بیت کوین سود برده اند.

شاید مشهورترین شرکت استخراج بیت کوین Riot Blockchain باشد ، شرکتی که انبارهای پر از ماینرهای ASIC را اداره می کند تا در ازای دریافت پاداش BTC به پردازش معاملات در شبکه کمک کند.

از زمان رسیدن به پایین ترین سطح در 23.86 دلار در 20 جولای(29تیر) ، قیمت RIOT با افزایش 66 درصدی در 9 آگوست(18مرداد) به سقف روزانه 39.94 دلار رسیده است.

شرکت دیگری که بر استخراج بیت کوین و همچنین خرید بیت کوین با دارایی های خزانه خود تمرکز دارد ، Marathon Digital Holdings (MARA) است.

داده های TradingView نشان می دهد که پس از رسیدن به کف 20.52 دلار در 20 جولای ، قیمت MARA با 83 درصد افزایش به سقف روزانه 37.77 دلار در 6 آگوست(15مرداد) رسیده است ، که MARA را به سهامی با بهترین عملکرد بین سهام های استخراج بیت کوین در دو هفته گذشته تبدیل کرده است. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا