اخبار بیت کویناخبار صرافی ها

سرمایه گذاران 1.3 میلیارد دلار بیت کوین را طی 3 روز از صرافی ها برداشت کردند

علی مارتینز (Ali Martinez )، تحلیلگر حوزه رمزارزها، با استناد به داده های شرکت تحلیل بلاکچین گلس‌نود (Glassnode) افزایش برداشت بیت کوین از پلتفرم های معاملاتی دارایی های دیجیتال را تشریح کرده است. اطلاعات درون زنجیره ای حاکی از آن هستند که تعداد برداشت های بیت کوین بدون توجه به افت قیمت مشاهده شده در چند روز گذشته افزایش چشمگیری داشته است. به بیان دیگر، به طور کلی، بیش از 23000 کوین از صرافی ها خارج شده است.

این اتفاق مصادف بود با گزارش‌هایی که نشان می‌داد یکی از بزرگ‌ترین نهنگ‌های BTC، خرید خود را از سر گرفته و بیش از 200 میلیون دلار از این دارایی را ظرف چند روز انباشت کرده است.

کل مبلغ خارج شده از صرافی ها هنوز به طور قابل توجهی بیشتر از میزان خرید این نهنگ خاص است، به این معنی که بخشی از برداشت های انجام شده می تواند نقل و انتقالات داخلی باشد. هرچند همین امر هم به این معنی است که تعداد بیت کوین‌های باقی مانده در پلتفرم های معاملاتی طی چند روز به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، که باید فشار فروش را کاهش دهد.

همانطور که در بالا اشاره شد، رمز ارز اول بازار از هفته گذشته یعنی زمانی که به بالاترین سطح تاریخی خود یعنی 69000 دلار رسید، اصلاح گسترده ای را تجربه کرده است به طوریکه، در حدود ده روز 20 درصد از ارزش خود را از دست داد و اوایل امروز به زیر 56000 دلار رسید. مسلماً این اتفاق به سرمایه گذاران و پوزیشن های آنها آسیب زیادی رسانده است.

با این حال، اتفاقات اخیر هودل کنندگان بلند مدت (LTHs) را از استراژی خود منصرف نکرده است. به گزارش گلس‌نود چنین سرمایه‌گذارانی از فروش وحشت زده دارایی خود امتنناع کرده اند.

چندی پیش نیز اعلام شده بود که هرچند Coinbase جریان خروج منفی بیتکوین را تجربه کرده است، ولی در عین حال هزار برابر نرخ سپرده بیشتری را نسبت به برداشت در خود ثبت نموده است. از آنجا که این صرافی شاهد جریان خروج منفی بوده است، میتوان اینگونه استنباط نمود که میانگین مبلغ برداشت شده بیش از میانگین مبلغ سپرده شده در آن باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا