اخبار آلت کوین

بنیانگذار سیلک رود ۱۱ توکن NFT خود را به مزایده می‌گذارد

راس اولبریکت، بنیان‌گذار بازار سیلک رود (Silk Road) در دارک وب، بار دیگر سروصدای زیادی به پا کرده است. وی اخیراً اعلام کرده که قرار است یک سری توکن غیرقابل‌معاوضه (NFT) را از تاریخ ۲ دسامبر به مزایده بگذارد. به نقل از کوین تلگراف، اولبریکت که از پذیرندگان اولیه بیت کوین محسوب می‌شود از طریق حساب توییتری یکی از طرفداران خود اعلام کرد که قصد دارد مجموعه Ross Ulbricht Genesis را در بازار Superare از ۲ تا ۸ دسامبر به مزایده بگذارد. این مجموعه شامل ۱۱ اثر هنری دست‌ساز از اولبریکت است که طرفداران او آنها را به شکل NFT درآورده‌اند.

این آثار هنری در مراحل مختلف زندگی اولبریکت از زمان کودکی تا دوران زندان او ساخته شده است. آثار زمان کودکی وی شخصیت‌های کتب کمیک و همچنین حیوانات را به تصویر کشیده، در حالی که در آثار جدیدتر، صحنه‌هایی از محاکمه دادگاه و احساسات درونی وی از زمان زندانی شدن ترسیم شده است.

درآمد حاصل از این مزایده برای تامین مالی صندوقی جهت حمایت از آزادی اولبریکت از زندان استفاده خواهد شد. علاوه بر این، بخشی از این درآمد برای راه‌اندازی صندوق خیریه‌ای با نام Art4Giving اختصاص داده می‌شود که به «تسکین درد و رنج زندانیان و خانواده‌هایشان» اختصاص دارد.

چه کسی به حبس ابد محکوم شد؟

اولبریکت از اکتبر ۲۰۱۵ که به خاطر مدیریت بازار سیلک رود به دو حبس ابد در زندان فدرال محکوم شد، شخصیتی بحث‌برانگیز در فضای کریپتو بوده است. Silk road در فوریه سال ۲۰۱۱ در دارک وب آغاز به کار کرد. بستری را برای کاربران فراهم کرد تا به وسیله بیت کوین تقریباً هر چیزی ازجمله موارد غیرقانونی را خریداری نمایند.

اعلامیه اولبریکت برای فروش مجموعه NFT اش سروصدای زیادی در شبکه‌های اجتماعی به پا کرده است. با این حال، در کنار عده‌ای مخالف، بسیاری از وی حمایت کرده‌اند.

بنیان‌گذار bullbitcoin.com در توییتی خاطرنشان کرد اگرچه از اولبریکت حمایت می‌کند، این واقعیت که NFTSهای پانزی اکنون کاملاً عادی شده‌اند، عمیقاً نگران‌کننده است. سایر ماکسیمالیست‌های بیت کوین نیز از گفته‌های وی حمایت کردند. یکی از کاربران توییتر در این رابطه گفت:

من می‌توانم ایجاد بازارهای بین‌المللی مواد مخدر و سلاح را تحمل کنم اما NFTها چیزی هستند که خطی دور آنها می‌کشم.

کریپتو کوبین، مجری سرشناس UpOnly TV در حمایت از این موضوع خاطرنشان کرد. اگرچه تعداد کمی از ماکسیمالیست‌های بیت کوین ممکن است مخالف انتشار NFTهای اولبریکت باشند، وی در پذیرش اولیه بیت کوین نقش به سزایی داشته است. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا