اخبار ایراناخبار صرافی ها

بازپرس پرونده کریپتولند: واریز دارایی‌ها از مبالغ کم به زیاد انجام می‌شود

تاکنون حدود ۷۰ هزار نفر از کاربران صرافی کریپتولند برای بازپس‌گیری دارایی‌های خود در سامانه حسابرسی ثبت نام کرده‌اند.

به نقل از پایگاه خبری اقتصاد ۲۴ با گذشت بیش از ۵۰ روز از بازداشت سینا استوی مدیر عامل صرافی کریپتولند به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور، کاربرانی که در سامانه حسابرسی این صرافی ثبت‌نام کرده‌اند تاکنون پول یا رمز ارزی دریافت نکرده‌اند.

بازپرس پرونده کریپتولند در پاسخ به یک سری شایعات مبنی بر اینکه دارایی ارزی و ریالی کم است و به اندازه کاربران صرافی نیست، با رد شایعات مذکور اعلام کرد:

چون در حال حاضر در حال جمع‌آوری دارایی شخص سینا استوی هستیم . از آنجایی که یک سری از دارایی‌ها، دارایی در گردش است شناسایی و برآورد قیمت آن‌ها زمان بر است. کاربران باید کمی صبور باشند. تا زمانی که ما دارایی مدیرعامل کریپتولند را برآورد قیمتی به دست نیاوریم، نمی‌توانیم اعلام کنیم که دارایی این فرد کم یا زیاد است.

بیش از ۷۰ هزار نفر در کریپتولند ثبت نام کرده‌اند
نریمانی در ادامه توضیح داد حدود ۴۰ هزار نفر در سایت گرداب ثبت‌نام کرده‌اند. تاکنون حدود ۷۰ هزار نفر در سایت کریپتولند اطلاعات خود را وارد کرده‌اند. قطع به یقین هنوز افرادی هستند که از این موضوع بی خبرند و هنوز برای دریافت دارایی خود ثبت نام نکرده اند.

بازپرس پرونده کریپتولند در ادامه گفت:

از آنجا که فرایند حسابرسی حدود ۷۰ هزار کاربر که در سایت کریپتولند ثبت نام کرده‌اند، زمان‌بر است برگشت دارایی‌ها اندکی طولانی شده است

نریمانی اذعان داشت:

براساس لیستی که تهیه شده، پرداخت دارایی‌ها براساس سه اولویت پرداخت می‌شود. جزئیات پرداخت برای این لیست‌ها اعلام نشده است. هرچند اولویت احتمالا از مبالغ پایین شروع می‌شود تا مبالغ بالا را در بر بگیرد

آیا دارایی‌های همه کاربران عودت داده می‌شود؟

رخی از کاربران این صرافی معتقدند احتمال خیلی کمی وجود دارد که دارایی ارزی و ریالی موجود به تعداد تمامی کاربران نباشد. ولی هنوز به صورت قطعی مشخص نیست که سینا استوی چقدر دارایی دارد. چرا که هر روز دارایی‌های جدیدی به تدریج از این شخص شناسایی می‌شود. سینا استوی خود نیز اقرار کرده که در صرافی‌های خارجی دیگر هم مقداری رمزارز دارد. اظهار نظر در خصوص این موضوع به صورت قطعی پس از تهیه گزارش کارشناسان در هفته‌های آینده مشخص می شود.

یکی دیگر از کاربران می‌گوید بسیاری از کاربران ثبت نامی در کریپتولند احراز هویت شده‌اند. همچنین وضعیت آن‌ها در حال حسابرسی است. برخی نیز مرحله حسابرسی را پشت سر گذاشته‌اند و شماره شبا یا آدرس کیف پول رمزارزی خود را اعلام کرده‌اند و منتظر دریافت وجه یا رمز ارز‌های خود هستند. تاکنون پول یا رمزارزی برای کسانی که در سایت سامانه عودت دارایی کاربران کریپتولند ثبت نام کرده اند واریز نشده است.

برخی افراد در برخی مراحل ثبت نام و تایید اطلاعات مشکل دارند. به طور مثال احراز هویتشان رد شده که احتمالا در روز‌های آتی امکان ویرایش اطلاعات فعال خواهد شد.
بازپرس پرونده و سایر عوامل رسیدگی‌کننده بار‌ها در برابر جمعی از کاربران صراحتا اعلام کرده‌اند تمامی دارایی‌های کاربران موجود بوده و کاربران نگرانی در این خصوص نداشته باشند. حال امکان عوض کردن این حرف و اعلام اینکه موجودی ممکن است کافی نباشد برای کاربران قابل قبول نیست. مسئولین مرتبط در صورت درست بودن شایعات باید پاسخگو باشند. همچنین بازپرس پرونده اخیرا نیز اعلام کرده کاربران نگران نباشند و به شایعات توجه نکنند.

آیا شما کاربر صرافی کریپتولند بوده‌اید؟ تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا