اخبار بیت کوین

رابطه سمی ایلان ماسک و بیت کوین؛ ایلان ماسک چه تاثیری بر بازار رمز ارزها دارد؟

با پیشرفت بیت کوین، رابطه آن با ایلان ماسک بیشتر می‌شود و دلایل متعددی وجود دارد که این رابطه را یک رابطه ناسالم و سمی بدانیم.

به نقل از کوین‌تلگراف، مکس کایزر و استیسی هربرت در تاریخ ۸ جولای میزبان برنامه‌ای با محوریت ایلان ماسک بودند. این برنامه که چندین ماکسیمالیست بیت کوین نیز در آن حضور داشتند بسیار پر هیاهو بود.

اوایل سال جاری بود که جامعه بیت کوین شامل ماکسیمالیست‌ها از حامیان ماسک بودند. ماسک از ارزش بزرگ‌ترین رمز ارز بازار مطلع بود و بیت کوین نیز از حضور ماسک بهره می‌برد. می‌توان گفت که این رابطه برای هر دو طرف بسیار سودمند بود.

در اوایل ماه می پس از آنکه ماسک اعلام کرد شرکت تسلا دیگر بیت کوین را به عنوان روش پرداخت نمی‌پذیرد، محبوبیت این سرمایه‌گذار ۴۹ ساله در بین طرفداران BTC کاهش یافت. اکنون، بسیاری از مردم با شک به او می‌نگرند و بعضی از افراد نظیر کایزر نیز با بدبینی، ماسک را زیر نظر دارند.

هدف برنامه اخیر مکس کایزر چیست؟

ایلان ماسک برخلاف ماه می دیگر بر بازار رمز ارزها تاثیرگذار نیست. اما باید به خاطر داشته باشیم که ماسک کیست و چه کاری از دست او برمی‌آید. بیت کوین هم‌چنان در تیررس او قرار دارد.

سه هفته قبل، مدیرعامل شرکت تسلا اعلام کرد پس از تحقق اهداف انرژی پاک در عرصه بیت کوین، این شرکت نیز مجددا به پذیرش این رمز ارز می‌پردازد. به عبارت دیگر، تجارت بیت کوین و ماسک نیمه کاره مانده است. با توجه به اینکه به نظر می‌رسد آینده بیت کوین با انرژی پاک گره خورده است، گویا این آینده با ماسک نیز در ارتباطی جدانشدنی قرار دارد.

در حال حاضر، تاثیر ایلان ماسک بر بیت کوین به حداقل رسیده است، اما دلایل متعددی وجود دارد که نشان می‌دهد این شرایط تغییر خواهد کرد. یادمان باشد که ماسک در زمینه بازی با شرایط موجود عملکرد عالی دارد. دوج کوین، رمز ارز خوبی است اما به نظر نمی‌رسد آینده‌ای داشته باشد. از طرف دیگر، به نظر می‌رسد بیت کوین آینده روشنی داشته باشد. فعالیت در زمینه دوج کوین جالب است اما اگر در خصوص رمز ارزها مصمم هستید، باید به دنبال بیت کوین باشید.

آیا رابطه ایلان ماسک با بیت کوین یک رابطه سمی است؟

ایلان ماسک رفتار نامنظمی دارد. وی تنها فردی است که می‌تواند با نوسان بیت کوین هماهنگ شود.

در یک رابطه ناسالم، کلافگی همواره وجود دارد. ماسک نیز با خود کلافگی به همراه می‌آورد و می‌توان گفت که وی به کلافگی بشریت و به ویژه افراد حاضر در جامعه بیت کوین ادامه می‌‌دهد. فرد بسیار باهوشی نظیر ایلان ماسک مستعد اغراق و وعده‌های دروغین است. از سال ۲۰۱۶ تاکنون، مشتریان شرکت تسلا با وعده ویژگی خودروهای خودران این شرکت مواجه شده‌اند اما این وعده کاملا محقق نشده است.

اندرو جی هاوکینز (Andrew J. Hawkins) در نشریه The Verge نوشته است که نرم‌افزار خودران که ایلان ماسک آن را تبلیغ می‌کند، باعث نمی‌شود خودروهای تسلا بدون دستور راننده حرکت کنند. به عبارت دیگر، خودروهای خودران قادر به ارائه ویژگی خودرانی نیستند. این موضوع نه برای تسلا و نه برای ماسک خوب نیست. فرقی ندارد که وی آگاهانه یا ناآگاهانه مردم را فریب داده باشد، بلکه این موضوع مهم است که مشتریان تسلا هزینه زیادی برای خودروی خود پرداخته‌اند. در این بین، شرکت‌های جنرال موتورز و فورد از اشتباهات ماسک درس می‌گیرند و خودروهای برقی بهتری تولید می‌کنند.

یک کارآفرین فعال، نه یک مخترع

ماسک مخترع نیست. وی یک کارآفرین فعال است که هر کاری می‌کند و هر حرفی می‌زند تا علاقه مردم را برانگیزد. اگرچه وی یک فرد برجسته و ممتازی است، اما خویشتنداری ندارد. در واقع، دنیای ماسک و مفهوم واقعیت از نگاه او به شدت قابل انعطاف است.

پیتر چاواگا (Peter Chawaga) در مقاله اخیر خود به دنیای پس از ایلان ماسک و رها شدن BTC از دخالت‌های وی پرداخته است. چاواگا خاطرنشان کرده است:

هیچکس فارغ از تأثیرگذاری و نفوذی که دارد، مهم‌تر و حیاتی‌تر از خود شبکه نیست.

در این مقاله، استیسی هربرت گفته است:

ایلان و سایر میلیاردرها باید یاد بگیرند که آنها به اصلاح بیت کوین نمی‌پردازند، بلکه بیت کوین آنها را اصلاح می‌کند.

آیا واقعا بیت کوین ایلان ماسک را اصلاح کرده است؟ آیا ایلان ماسک واقعا می‌تواند اصلاح شود؟ ممکن است این بار بیت کوین پیروز شده باشد اما تا پایان این جنگ، فاصله زیادی باقی است. هرچند نیازی به وجود جنگ نیست. در آینده شاید شاهد رابطه بسیار خوب بیت کوین و ایلان ماسک باشیم. هرچند با توجه به اینکه ایلان ماسک یکی از نامنظم‌ترین افراد این عرصه است، احتمالا شاهد سمی‌تر شدن این رابطه باشیم.

به نظر شما آیا ایلان ماسک می‌تواند محبوبیت خود را دوباره به دست آورد؟ 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا