اخبار آلت کوین

تغییر پروفایل توییتر ایلان ماسک ۱۰٪ به قیمت دوج کوین اضافه کرد

ایلان ماسک مدیر عامل شرکت خودروسازی تسلا با تغییر تصویر حساب کاربری توییتر خود در توییتر باعث شد قیمت دوج کوین بیش از ۱۰٪ افزایش یابد.

به نقل از Cryptopotato ایلان ماسک یکی بزرگ‌ترین سرمایه‌دارانی است که به خاطر تاثیراتی که بر بازار رمز ارزها گذاشته است نامش مدام در تیتر خبرها قرار دارد. تاثیراتی که به گفته بسیاری از کارشناسان و منتقدین دیگر حنایش برای بازار رنگی ندارد. اما گویا ماسک هنوز می‌تواند بر روند و قیمت رمز ارزها تاثیر بگذارد چرا که بعد از آخرین حمایت او از دوج کوین، میم کوین محبوب بازار رشد ۱۰٪ را تجربه کرد.

در شرایط نابسامان بازار گمان می‌رفت مردم دیگر اعتماد و میلی به رمز ارز DOGE ندارند و آن را از یاد برده‌اند. حال با حمایت این سرمایه دار پرحاشیه بار دیگر بر سر زبان‌ها افتاده است.

ایلان ماسک عکس حساب کاربری توییتر خود را به تازگی تغییر داده است. او در عکس جدید خود عینک آفتابی به صورت زده است که در آن بازتاب سگ معروف شیبا اینو نماد دوج کوین دیده می‌شود. این حرکت ایلان ماسک به میم چشم لیزری بیت کوین در توییتر که در فوریه رایج شد شباهت دارد.

همین اقدام ساده از مدیر عامل تسلا (ماسک)، کافی بود تا قیمت دوج کوین در کمتر از یک ساعت از ۰.۱۸ دلار به بالای ۰.۲۰۳ برسد. با این حال قیمت DOGE پس از آن با ریزش مواجه شد. در زمان نگارش این خبر قیمت دوج کوین برابر ۰.۱۷ دلار است.

رمز ارز DOGE هم‌اکنون ۷۵٪ از بالاترین قیمت ثبت شده خود در ۰.۷۳ دلار فاصله گرفته است. اختلافی که باعث ناامیدی و دلسردی بسیاری شد به طوریکه سرمایه‌گذاران از این میلیاردر معروف درخواست کردند تا با توییت‌هایش به صعودی شدن روند قیمت کمک کند. همانگونه که در این مدت چندین بار از این رمز ارز حمایت کرده است.

بیبی دوج؛ توکن جدید و محبوب ایلان ماسک

مدیر عامل تسلا در ماه گذشته در شبکه‌های مجازی فعالیت کمتری داشت تا اینکه بالاخره در ابتدای ماه جاری بار دیگر اثر خود در بازار رمز ارزها را نشان داد. ایلان ماسک در ۱ جولای (۱۰ تیر) توییتی در مورد توکن بیبی دوج (Baby Doge) منتشر کرد. بیبی دوج یکی از نسخه‌های کپی شده دوج کوین است که قیمت آن در عرض چند دقیقه پس از توییت ماسک بیش از ۹۰٪ افزایش یافت.

این میم کوین با پشتیبانی و حمایت ایلان ماسک شروعی طوفانی را تجربه کرد. به طوریکه حتی انجمن ملی مسابقات خودرو‌های ارتقا یافته نسکار (NASCAR) که یکی بزرگ‌ترین انجمن‌های برگزار کننده مسابقات اتومبیل رانی در آمریکا است عکس BanyDoge را روی یکی از اتومبیل‌ها به نمایش گذاشت.

انتقاد تند بنیان‌گذار دوج کوین نسبت به صنعت رمز ارز

در همین حال جکسون پالمر (یکی از بنیان‌گذاران دوج کوین) علی‌رغم جایگاه خاصی که در صنعت رمز ارزها دارد از این فضا ناراضی است. پالمر هفته گذشته بحث جنجالی را در توییتر آغاز کرد که با واکنش‌های مختلفی روبرو شد.

بنیان‌گذار دوج کوین باور دارد که تقریبا همه چیز در حوزه رمز ارزها با مفهوم و منظور تمرکز زدایی در تضاد است. او رمز ارزها را وسیله‌ای می‌داند که بدون هیچ محدودیت و نظارت دولت‌ها باعث سود بیشتر ثروتمندان میشود.

به عقیده پالمر پول همیشه یک ابزار سیاسی بوده است و تمرکز زدایی توهمی بیش نیست و در نهایت صنعت رمز ارزها توسط کارتلی قدرتمند از افراد ثروتمند کنترل می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا