اخبار ارز دیجیتال

قانون گذاران نباید با امید به اینکه ارزهای دیجیتال ازبین میروند دست روی دست بگذارند

بیانیه الیزابت وارن

الیزابت وارن، نماینده ایالت ماساچوست در سنای آمریکا، در جلسه این مجلس که حول محور ارزهای دیجیتال ملی تشکیل شده بود، از قانون‌گذاران خواست تا مستقیماً با ارزهای دیجیتال روبه‌رو شوند. به‌گفته وی، این ارزها ناپدید نمی‌شوند و قانون‌گذاران نباید با تکیه بر این مسئله، دست روی دست بگذارند.

به گزارش «The Block»، ‌وارن در این جلسه اعلام کرد که ارزهای دیجیتال بخش بزرگی از حملات سازمان‌یافته و بزرگ باج‌افزارها، نظیر حمله به کلونیال پایپ لاین (Colonial Pipeline) یا شرکت تولید گوشت JBS، را تسهیل می‌کنند. وان در این باره گفت:

هر حمله هکری که در آن قربانی با ارزهای دیجیتال به هکرها پول می‌دهد، تبلیغی برای هکرهای بیشتری است تا حملات سایبری بیشتر ترتیب دهند.

صحبت‌های وارن را می‌توان تأکید دوباره بر رویکردهای کابینه بایدن در خصوص برخورد با ارزهای دیجیتال دانست. آن طور که پیدا است، ارزهای دیجیتال در کابینه بایدن بیشتر و بیشتر به یک اولویت در بحث امنیت ملی تبدیل می‌شوند.

الیزابت وارن

وارن در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به مصرف انرژی بالای شبکه بیت کوین، ادعا کرد که مصرف انرژی استخراج بیت کوین از مصرف انرژی کشور هلند بیشتر است. او در این باره گفت:

بسیاری از ارزهای دیجیتال با استفاده از اثبات کار ایجاد می‌شوند. این قبیل استخراج‌ها تبعات مخربی برای محیط‌زیست دارند. برخی از تأسیسات استخراج در نزدیک معادن ذغال سنگ کار می‌کنند؛ آنها در ازای به دست آوردن احتمالی تعداد کمی ارز دیجیتال، آلودی تولید می‌کنند. مجموع مصرف انرژی [آنها] هوش از سر آدم می‌برد و روزبه‌روز تقاضا برای انرژی را بالاتر می‌برد.

وارن پیش از آن که به بحث اصلی این جلسه، ارزهای دیجیتال ملی، باز گردد، گفت:

کنگره و قانون‌گذاران فدرال نمی‌توانند همچنان دست روی دست بگذارند و امیدوار باشند که ارزهای دیجیتال یک روز ناپدید شوند. آنها ناپدید نمی‌شوند. وقت آن رسیده که به آنها روبه‌رو شویم.

وارن در بخشی دیگر از صحبت‌های خود گفت:

یک پول دیجیتال قانونی می‌تواند به از میان برداشتن پول‌های دیجیتال خصوصی که هدف درستی ندارند، کمک کند.

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا