اخبار ارز دیجیتال

بازار رمزارزها دیگر به توییت های ایلان ماسک اهمیتی نمی دهد

به نظر می رسد که ایلان ماسک ، مدیر عامل تسلا و اسپیس ایکس ، به تدریج نفوذ خود را در بازار رمزارزها از دست می دهد که می توان از عدم تاثیر آن ها متوجه شد.
همین چند ماه پیش ، تنها یک توییت از ایلان ماسک کافی بود تا درمورد بیتکوین،دوج کوین و یا هر ارز دیگری منتشر شود تا قیمت ها به سرعت رشد کنند.

به عنوان مثال ، دوج کوین پس از اینکه ایلان ماسک در ماه فوریه(اسفند) درمورد آن حرف زد ، 50٪ افزایش یافت. در نمونه ای دیگر ، ماسک با یک توییت موجب افزایش 76٪ آن شد. در ژانویه (بهمن)، پس از اینکه ماسک “بیتکوین” را به بیوگرافی توییتر اضافه کرد، بیتکوین به طورمشابه 18٪ جهش کرد.

افتادن از اعتبار

با این حال ، “اعتبار رمزارزی” مدیر عامل تسلا اخیراً به سرعت در حال کاهش است. شاید مهمترین مورد آن ، هنگامی بود که ابتدا پذیرش بیتکوین برای تسلا را عمومی کرد. درحالیکه بعدها به دلیل عوامل زیست محیطی آن را منع کرد. همچنین ماسک دربرنامه Saturday Night Live آمد و دوج کوین را یک شوخی نامید.

با توجه به این اتفاقات و دیگر پیشامدها ، توییت های اخیر ماسک که به رمزارزها اشاره می کند ، تأثیر مهمی بر قیمت آنها نداشته است. به عنوان مثال ، در تاریخ 2 ژوئیه(11 تیر) ، او یک توییت ارسال کرد. مردی را نشان می دهد که فقط روی نرخ ارز دوج کوین تمرکز می کند. در همین حال ، قیمت دوج تا حد زیادی تحت تأثیر قرار نگرفت.

الکساندرا کلارک ، تاجر فروش در GlobalBlock ، روز جمعه به Business Insider گفت: “به نظر می رسد که سرمایه گذاران دیگر گوش نمی دهند. سرانجام می فهمند که توییت های یک مرد نباید عامل تعیین کننده ای برای خرید یا فروش دارایی های خود باشد.”

طبق زمان معاملات ، بیت کوین در حدود 34،330 دلار معامله می شود که 3.8 درصد کاهش در روز دارد. طبق CoinGecko. این تقریباً 50٪ افت از بالاترین نرخ بیتکوین در آوریل(فروردین ) می باشد.

ماسک اخیراً موفق شد یک کوین خاص را با توییت خود پامپ کند. جمعه گذشته پس از توییت ماسک ، بیبی دوج کوین 130٪ افزایش پیدا کرد.
با کاهش قدرت وی بر رمزارزهای اصلی ، به نظر می رسد که تأثیر باقی مانده ماسک فقط برای تأثیرگذاری بر آنچه که بسیاری از کاربران به عنوان “شت کوین” می بینند کافی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا