اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی ایرلند ارزهای رمزنگاری شده را قبول ندارد

بانک مرکزی احساس می‌کند که ریسک زیادی برای سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی که فاقد تخصص لازم برای تجارت ارزهای دیجیتال هستند وجود دارد، اما سرمایه‌گذاران حرفه‌ای از ادامه تجارت استقبال می‌کنند.

بانک مرکزی ایرلند اعلام کرده است بعید است که صندوق های سرمایه گذاری را برای سرمایه گذاران خرده فروشی رمزنگاری تایید کند زیرا آنها دانش لازم برای هدایت طبقه دارایی های پرخطر را ندارند.

گزارش فوریه 2022 گزارش چشم انداز ریسک بازارهای اوراق بهادار:

یک چشم انداز در حال تغییر، دارایی های رمزنگاری شده را به عنوان یک محصول جدید ارائه شده در بازارهای اوراق بهادار توصیف می کند که یک “تهدید بالقوه برای حمایت از سرمایه گذاران” محسوب میشود.

این بانک سال گذشته سوالات زیادی را در مورد صندوق های سرمایه گذاری جایگزین (AIF) در رابطه با ارزهای دیجیتال مطرح کرد. بنابراین اکنون انتظار نمی رود که AIF را برای سرمایه گذاران خرده فروشی کریپتو تایید کند. بانک احساس می کند که چنین سرمایه گذاری هایی “ممکن است برای سرمایه گذاران عمده فروشی یا حرفه ای مناسب باشد”. درحالیکه برای ماهی های کوچک بسیارپیچیده است.

بانک مرکزی بسیار بعید است که یک UCITS یا یک AIF سرمایه گذار خرد را تایید کند. بطوریکه هرگونه مواجهه با دارایی های رمزنگاری را پیشنهاد می کند.»

UCITS تعهدی برای سرمایه گذاری جمعی اوراق بهادار قابل انتقال است که در اتحادیه اروپا (EU) به عنوان یک چارچوب نظارتی برای مدیریت سرمایه گذاری های خاص برای فروش در سراسر اتحادیه اروپا استفاده می شود.

Patricia Dunne

پاتریشیا دان، مدیر نظارت بر اوراق بهادار و بازارهای ایرلند، در 8 فوریه به بلومبرگ توضیح داد و گفت: «سوالات بی‌پاسخ زیادی در مورد مواردی مانند نگهداری، پولشویی، و حتی فقط نوسانات و نقدینگی» در مورد سرمایه‌گذاری خرده‌فروشی کریپتو وجود دارد.

نگرش‌های نظارتی نسبت به ارزهای دیجیتال در بریتانیای نزدیک با ارائه‌ی دستورالعمل‌های جدید سخت‌گیرانه‌ای برای مالیات‌های DeFi از سوی اعلیحضرت ارائه شد. در آنجا، بازدهی حاصل از ارز دیجیتالی که از طریق سهام به دست می‌آید، دارایی محسوب می‌شود. بنابراین مشمول مالیات بر سرمایه می‌شود.

دیروز، دولت روسیه با یک طرح نظارتی موافقت کرد که به افراد این امکان را می دهد تا ارزهای دیجیتال را ترید کنند. کریپتو به‌جای خود ارز به‌عنوان «آنالوگ ارزها» تلقی می‌شود و هر تراکنش با ارزش بیش از 8000 دلار باید اعلام شود. 

منبع
cointelegraph.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا