اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی چین روی مقررات جدید برای ارزهای دیجیتال کار می کند

لی بو (Li Bo)

معاون بانک مرکزی چین به‌تازگی به این سمت منصوب‌شده است. وی با بیان این موضوع که ارزهای دیجیتال باید نقش مهمی در آینده ایفا کنند موضوعی را اعلام کرد. این کشور در حال بررسی محیط نظارتی برای برخورد با ارزهای دیجیتال است.

به گزارش یوتودی، لی بو، معاون بانک مرکزی چین، که در گردهمایی سالانه سازمان BFA در سال ۲۰۲۱ سخنرانی می‌کرد، اینچنین گفت:

تعداد زیادی از کشورها، از جمله چین، همچنان در حال مطالعه بر روی این موضوع هستند که چه محیط نظارتی برای چنین ابزارهای سرمایه‌گذاری باید وجود داشته باشد.

گفتنی است این گردهمایی از روز ۱۸ آوریل (۲۹ فروردین) آغاز شده است،

بر اساس گزارش کالین وو (Colin Wu)، وبلاگ نویس چینی، معاون بانک مرکزی چین مبحثی را ارائه کرد. براین مبناکه ارزهای دیجیتالی نظیر بیت کوین قرار بوده به‌عنوان ابزارهای سرمایه‌گذاری جایگزین به‌جای ارزها مورد استفاده قرار گیرند. لی بو همچنین اظهار داشته است که تا زمانی که بانک مرکزی چین مشخص نکند چه چارچوب نظارتی برای این قبیل دارایی‌ها مناسب است، سیاست‌های فعلی پابرجا خواهند ماند.

وی همچنین گفته است اطمینان از اینکه سفته‌بازی‌های رایج در حوزه ارزهای دیجیتال هیچ‌گونه خطر مالی قابل توجهی به همراه ندارد، دارای اهمیت است.

معاون رئیس‌کل بانک مرکزی چین مطلبی را خاطرنشان کرده است. استیبل کوین‌هایی که به‌صورت خصوصی صادر می‌شوند، اگر به‌عنوان ابزارهای پرداخت مورد توجه واقع شوند، باید تحت مقررات سخت‌گیرانه‌تری در مقایسه با بیت کوین قرار گیرند.

لی بو با پیش‌بینی اینکه ارزهای دیجیتال نقش مهمی در آینده ایفا خواهد کرد مطلبی افزوده است. این ارزها باید تا حد زیادی با اقتصاد واقعی یکپارچه شوند.

لی بو اقتصاددان چینی در آمریکا تحصیل کرده است. وی هفته گذشته به سمت معاون بانک مرکزی این کشور منصوب شد.

این کشور در حال حاضر در رقابت جهانی برای راه‌اندازی ارز دیجیتال ملی، پیشتاز است. یوان دیجیتال در شهرهای شنژن (Shenzhen)، چنگدو (Chengdu) و سوژو (Suzhou) در حال گذراندن مراحل آزمایشی است.

معاون بانک مرکزی چین در طی این گردهمایی سالانه گفت که این برنامه آزمایشی به شهرهای بیشتری گسترش می‌یابد. چین قصد دارد قبل از بازی‌های المپیک زمستانی۲۰۲۲ که در پکن برگزار می‌شود،از ارزدیجیتال ملی خود رونمایی کند. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا