اخبار آلت کوین

حجم معاملات روزانه کاردانو افزایش می یابد اما قیمت ADA کاهش می یابد

بلاک چین چارلز هاسکینسون دوباره به یکی از فعال ترین شبکه ها از نظر حجم تراکنش تبدیل شده است، اما هیچ کدام از اینها به قیمت کاردانو کمک نکرده است.

بلاک چین کاردانو انفجاری را در فعالیت های زنجیره ای تجربه کرده است. اکنون در حجم تراکنش های 24 ساعته فعلی تنها بیت کوین را دنبال می کند بطوریکه در این فرآیند از اتریوم پیشی می گیرد.

بر اساس داده های شرکت تحلیل زنجیره ای Messari، حجم تراکنش های 24 ساعته کاردانو (ADA) در حال حاضر 17.04 میلیارد دلار است. با توجه به مساری، بیت کوین (BTC) با 18.85 میلیارد دلار و اتریوم (ETH) با 5.25 میلیارد دلار، کاردانو در رتبه دوم در این رده قرار دارد. از نظر این معیار به جایگاه برتر نزدیک می شود.

کاردانو ازنظر حجم تراکنش از لایت کوین و اتریوم پیشی گرفت

به طور کلی، این ماه شاهد فعالیت فوق العاده ای در کاردانو بوده است. در 14 فوریه، حجم معاملات 24 ساعته از 35 میلیارد دلار و در 19 فوریه به 31 میلیارد دلار رسید. با این حال، هنوز با بالاترین رقم 138 میلیارد دلاری در 3 سپتامبر سال گذشته فاصله دارد.

حجم معاملات در Cardano در هفته های اخیر تا حد زیادی به دلیل راه اندازی صرافی غیرمتمرکز SundaeSwap (DEX) افزایش یافته است. هیاهو در مورد این راه اندازی به دلیل هجوم عظیم تراکنش ها منجر به ازدحام در بلاک چین  شد.

بر اساس گزارش Cardano Blockchain Insights گوگل، با صرف‌نظر از اثر SundaeSwap در شبکه، تعداد کل تراکنش‌ها در Cardano ، 480 درصد افزایش یافته است. بطوریکه از 5.5 میلیون در 30 مارس سال گذشته به 32 میلیون در 20 فوریه رسیده است و روند صعودی داشته است.

حجم معاملات بیت کوین طی یک روز گذشته:

شرایط برای ارتقای رتبه کاردانو فراهم بود زیرا اخیراً هم بیت کوین و هم اتریوم شاهد کاهش فعالیت شبکه بوده اند. حجم بیت کوین 24 ساعته نسبت به اوج 3 ماهه 116 میلیارد دلاری در 25 نوامبر 84 درصد کاهش یافته است. حجم اتریوم از 4 دسامبر که حجم آن به اوج 3 ماهه 21.29 میلیارد دلار رسید، رو به کاهش بوده است. در 19 فوریه 82 درصد کاهش یافت. به کمترین میزان در 3 ماه گذشته یعنی 3.99 میلیارد دلار رسید.

علیرغم کاهش حجم تراکنش‌ها، مساری نشان می‌دهد که اتریوم همچنان بر کاردانو تسلط دارد. به عنوان مثال، اتریوم دارای 76 میلیون آدرس در مقابل 3.4 میلیون آدرس Cardano است.

کاردانو توسط دفتر سرمایه گذاری جهانی مدیریت ثروت مورگان استنلی به عنوان یکی از چهار بلاک چین «قاتل اتریوم» فهرست شده است. بطوریکه می تواند برتری قراردادهای هوشمند را از اتریوم به دلیل هزینه های کمتر و سرعت بیشتر، غصب کند. سایر افراد در این گزارش شامل سولانا، پولکادات و تزوس بودند.

براساس CoinGecko، معیارهای مثبت روی زنجیره به قیمت‌های کاردانو که طی 24 ساعت گذشته 13 درصد کاهش داشته است، کمکی نکرده است. ADA در حال حاضر با قیمت 0.833 دلار معامله می شود که 73 درصد از بالاترین قیمت خود در تاریخ 3.09 دلار در 2 سپتامبر 2021 کاهش یافته است. 

منبع
cointelegraph.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا