تحلیل قیمت بیت کوین

احتمال صعود بیت کوین چند درصد است ؟…تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC

از زمانی که بیت کوین (BTC) با سقوط تقریباً 60 درصدی نسبت به بالاترین قیمت ثبت شده خود روبرو شد، مرتباً فراز و نشیب های زیادی را در قیمت خود شاهد بوده است. سرمایه گذاران نیز به شدت تحت فشار اخبار صعودی و نزولی موجود قرار گرفته اند. صعود بیت کوین امری است که باعث از بین رفتن این بلاتکلیفی در بازار کریپتو خواهد شد. گاوها می خواهند باور کنند که بازار گاوی همچنان پابرجاست و خرس ها خواستار آغاز یک بازار خرسی هستند.

با نگاهی به نمودار این ارز خواهیم دید که حمایت 31000 دلاری تاکنون توانسته از سقوط بیشتر قیمت جلوگیری کند. هر بار که بیت کوین به این سطح می رسد، بلافاصله با رشدی 25 درصدی به 37000 دلار بازگشته است. این نشانگر آن است که گاوها هنوز در بازار حضور دارند. برای احیای روند صعودی خود، BTC باید منطقه مقاومت اصلی در 38200 دلار را بشکند و قاطعانه این پیروزی را حفظ کند.

BTC قیمت بیت کوین

نبرد یک ماهه میان خریدارن و فروشندگان باعث ایجاد یک کانال نزولی مهم شده است.

 

این شکل گیری تا زمان شکسته شدن یک ترند ادامه دارد. در همین حال، تاپ ترند کانال در میانگین متحرک 25 روزه قرار دارد. زمانیکه بیت کوین بتواند این دو مارک را بشکند،احیای روند صعود بیت کوین تا رسیدن به تراز 40 هزاردلار ممکن میشود. در روند نزولی، اگر BTC نتواند حمایت 33500 دلاری را حفظ کند،ممکن است تا 20٪ سقوط دیگر را تجربه کند. ولی شواهد موجود احتمال حرکت به سمت تراز 40 دلاری را بیشتر تائید می کنند.

تغییرات زیاد در شاخص مقاومت نسبی (RSI) حاکی از آنست که قدرت در حال بازگشت به منطقه اشباع خرید است. این یک نشانه عالی از آن است که قیمت می تواند در کوتاه مدت مقاومت اصلی 38200 دلاری را بشکند. برای تأیید این حرکت صعودی بالقوه می توان گفت، RSI خط روندی را شکسته است که برای نزدیک به 115 روز به عنوان یک مقاومت مهم عمل کرده است. تا زمانی که این شاخص بتواند مارک 50 را بشکند، تداوم یک روند صعودی قریب الوقوع خواهد بود. لازم به ذکر است که در حال حاضر، با توجه به نوسانات زیاد قیمت، حمایت اصلی برای بیت کوین در تراز 36600 دلار و مقاومت اصلی پیش روی آن در 38200 دلار قرار دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا