اخبار بیت کوین

تقاطع مرگ در نمودار قیمت بیت کوین…روند نزولی؟

تقاطع مرگ (death cross) یکی از سیگنال‌های تکنیکال نزولی در نمودار قیمت است که به مشکلات پیش‌روی بیت کوین در بحبوحه سرکوب‌های قانونی و نگرانی‌های زیست‌محیطی اشاره می‌کند.

تقاطع مرگ هنگامی رخ می‌دهد که میانگین متحرک ۵۰ روزه کمتر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه می‌شود. در این صورت، ممکن است بیت کوین وارد محدوده بازار نزولی مشابه با شرایط سال ۲۰۱۸ وارد شود.

تقاطع‌های مرگ قبلی هنگام کاهش قیمت ۷۰ درصدی در سال ۲۰۱۸ و کاهش قیمت ۴۷ درصدی در سال ۲۰۱۹ رخ داده‌اند. تقاطع مرگ سال ۲۰۲۰ اندکی پس از سقوط بازار ناشی از شیوع جهانی ویروس کرونا در ماه مارس رخ داد.

قیمت لحظه ای و نمودار قیمت بیت کوین
بیت کوین نمودار

استیفن کلسو (Stephen Kelso) رییس شرکت کارگزاری بازارهای ITI Capital در این خصوص گفت:

گزارش‌ها نشان می‌دهند که با توجه به تقاطع نزولی میانگین‌های متحرک ۵۰ و ۲۰۰ روزه، ممکن است قیمت بیت کوین به زودی به کانال ۲۰,۰۰۰ دلار وارد شود.

به نظر می‌رسد بيت کوين در نمودار روزانه در محدوده اشباع فروش قرار دارد و قیمت آن نیز نسبت به ۲۴ گذشته تقریبا ۱۳ درصد افزایش یافته است. این افزایش قیمت، بیشترین رشد بيت کوين طی ۲ هفته اخیر بوده است. افزایش قیمت روز گذشته علیرغم وجود خبرهای منفی در خصوص سرکوبی و تعطیلی صنعت استخراج بیت کوین در کشور چین رخ داده است.

تقاطع مرگ می‌تواند روند صعودی را محدود کند. سطح مقاومتی تقریبا بر روی ۴۰,۰۰۰ دلار قرار دارد که افزایش کوتاه‌مدت قیمت طی هفته گذشته را محدود کرده است. اگرچه فروش عمده در ماه می اکنون به شرایط باثباتی رسیده است. اما چشم‌انداز بلندمدت‌تر تکنیکال گویای روند صعودی کمتری است.

در حال حاضر، خریداران در حال دفاع از سطح حمایتی کوتاه‌مدت بالاتر از قیمت ۳۰,۰۰۰ دلار هستند. پس از عبور قیمت به کمتر از میانگین متحرک ۵۰ روزه، وقوع یک روند صعودی مقطعی، نکته معمول محسوب می‌شود. پس از آن، معمولا کاهش قیمت بیت کوین گویای انتقال از روند صعودی به روند نزولی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا