اخبار ارز دیجیتال

نماینده آلاباما لحظه آخر با اصلاحیه لایحه زیرساختی مخالفت کرد

لایحه ضد ارزهای دیجیتال به رأی گذاشته می‌شود

اصلاحیه پیشنهادی جمعی از نمایندگان سنای آمریکا در ارتباط با لایحه زیرساخت آمریکا نتوانست رأی تمام اعضای این مجلس را کسب کند. بدین ترتیب همان لایحه اصلی تا ساعاتی دیگر وارد مرحله اصلی رأی‌گیری می‌شود.

به گزارش یوتودی، این اصلاحیه که راب پورتمن، سینتیا لومیس، پاتریک تومی، ران وایدن و کرستن سینما آن را تدوین کرده بودند، موفق به اخذ رأی متفق‌القول سناتورها نشد.

لایحه زیرساختی

تنها یک نماینده با این رأی مخالفت کرد. همین مسئله باعث شد تا رأی نهایی متفق‌القول نباشد. ریچارد شلبی (Richard Shelby)، سناتور جمهوری‌خواه ایالت آلاباما، تنها فردی بود که با این اصلاحیه مخالفت کرد.

شلبی خواستار اضافه‌شدن ۵۰ میلیارد دلار به اصلاحیه مربوط به بخش دفاع آمریکا بود که با مخالفت برنی سندرز (Bernie Sanders) مواجه شد. همان طور که پیش‌تر گفتیم، این اصلاحیه تنها در صورتی به رأی‌گیری نهایی می‌رسید که تمام اعضای سنا به‌صورت متفق‌القول به آن رأی مثبت می‌دادند.

چندی قبل ذکر کردیم که به نظر می رسد قانونگذار آلاباما تنها در یک جمله – “من اعتراض دارم” – به تنهایی مانع از آن شده است که اصلاحیه رمزارز قبل از رای گیری نهایی در این لایحه گنجانده شود. اگرچه توافق زیرساخت ها در مجلس نمایندگان در صورت تصویب در سنا همچنان قابل تغییر است اما هرگونه اصلاحیه مستلزم قانون گذاران مختلف و احتمالاً سازش های متفاوت است. همچنین سناتور تومی گفت: “تنها کاری که می خواهم انجام دهم این است که به متمم رای بدهم که این مسئله را به نحوی که توافق دو حزبی داشته باشد، تصحیح کند، به گونه ای که این امر را محدود به افرادی کند که در واقع واسطه هستند و یک صرافی متمرکز را اداره می کنند.”

تد کروز (Ted Cruz)، سناتور جمهوری‌خواه ایالت تگزاس، با اشاره به این که لایحه فعلی صنعت ارزهای دیجیتال را نابود می‌کند، گفت:

۵ سناتور در این جمع نیستند که فهمی واقعی از نحوه عملکرد ارزهای دیجیتال داشته باشند.

گفته می‌شود با پایان بحث‌ها در سنا بر سر لایحه زیرساختی آمریکا، لابی طرفدار ارزهای دیجیتال تمرکز و منابع خود را روی تصویب لایحه در مجلس نمایندگان خواهند گذاشت.

این در حالی است که به نظر نمی‌رسد مجلس نمایندگان تغییری در متن لایحه ایجاد کنند. در هر صورت باید منتظر ماند و دید که نتیجه رأی‌گیری نهایی چه خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا