اخبار بیت کوین

استخراج بیت کوین با کمک گاز طبیعی هدر رفته شرکت های نفتی

در حالی که تعدادی از صاحب نظران رسانه ای و سیاستمداران در مورد مصرف انرژی بیت کوین صحبت کرده اند ، هزاران شرکت وجود داشته اند که قبل از همه این جنجال ها به دنبال راه حل های سبز بوده اند. متأسفانه ، منتقدان میزان استفاده از منابع تجدید پذیر یا برنامه های تولید همزمان را برجسته نمی کنند. شرکت ای زد بلاکچین (EZ Blockchain) با همکاری شرکت ارائه دهنده خدمات نفت و گاز مستقر در تگزاس ،به نام سیلور انرژی (Silver Energy) با استخراج بیت کوین ، از گاز طبیعی هدر رفته این شرکت درآمدزایی می کنند.

طبق گفته شرکت ،تیم در فوریه 2021(بهمن 99) اولین سایت استخراج سیلور انرژی را در آلبرتا شرکت کانادا نصب کرد.پس از نصب ، این پروژه به حدود 1 مگاوات مصرف برق رسیده است. در پست وبلاگ این شرکت آمده است که “گاز همراه با نفت اضافه و بی کاربرد چاه‌های نفت سیلور انرژی به استخراج کنندگان ای‌زد بلاک چین تحویل داده می‌شود و آن‌ها با استفاده از ژنراتورهای گازی برق مورد نیاز خود برای ماینینگ را فراهم می‌کنند.

مدیرعامل بلاکچین EZ

سرگی گراسیموویچ (Sergii Gerasymovych)، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت ای‌زد بلاک چین ، در این گزارش گفت: “امروز تولیدكنندگان نفت و گاز در حال استخراج بیت کوین در حوزه نفت به عنوان بخشی از راه حل های سبز خود هستند. گراسیموویچ افزود:

مصرف زیاد انرژی استخراج بیت کوین می تواند مشکلات زیست محیطی ناشی از شعله ور شدن گاز و نشت چاه ها را حل کند. ازآنجا که سیلور انرژی ،یک شرکت خدمات نفت و گاز است، همکاری آن با EZ بلاکچین یک همزیستی طبیعی بود.

گاز طبیعی یکی از محصولات جانبی استخراج روغن است. تأمین کنندگان روغن یا باید گاز را شعله ور کنند یا به روش دیگری از آن استفاده کنند. بانک جهانی تخمین می زند که 5.3 تریلیون فوت مکعب گاز طبیعی سالانه در جو پخش می شود.

خط تولید ای‌زد بلاک چین مراکز داده تلفن همراه را طراحی و تولید می کند . این شرکت می گوید: ساخت پروژه سیلور انرژی سه روز به طول انجامید. تا مارس 2021 (اسفند 99) کاملاً عملیاتی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا