اخبار استخراج

استخراج کنندگان بیت کوین از نوامبر به نصف کاهش یافت

استخراج کنندگان در تنگنای نقدینگی قرار می گیرند و نیاز به تقویت دارند زیرا قیمت بیت کوین از نوامبر کاهش یافته است. درآمد حاصل ازآن نیز به دلیل افزایش رقابت کاهش یافته است.

استخراج‌کنندگان بیت‌کوین پس از کاهش سود استخراج از ماه نوامبر، سکه‌های موجود در انبارها و سهام شرکت‌های خود را به فروش می‌رسانند.

با توجه به اینکه بیت کوین (BTC) در حال حاضر ارزشی حدود 43500 دلار دارد، یعنی حدود 33 درصد کمتر از بالاترین قیمت تاریخ (ATH) که در آن ماه به حدود 69000 دلار رسیده بود، ماینرها به فروش می پردازند. با این حال، قبوض برق و تجهیزات باید پرداخت شوند.

داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Glassnode نشان می‌دهد که استخراج‌کنندگان بیت‌کوین پس از ماه‌ها مالکیت خالص، به فروشندگان خالص تبدیل شده‌اند.

بر اساس داده‌های شرکت تحقیقاتی Arcane Research، از 9 نوامبر، بازده حاصل از استخراج یک بیت کوین به طور متوسط ​​50.5 درصد برای دو دستگاه ماینینگ محبوب S9 و S19 کاهش یافته است. این بدان معناست که بازگشت سرمایه با نرخی بیشتر از قیمت BTC کاهش یافته است.

چگونه رقابت میان ماینرها افزایش می یابد؟

افزایش قابل توجه هش ریت به کاهش سود ماینینگ کمک کرده است. رقابت بین ماینرها به نسبت با هش ریت افزایش می یابد. زیرا به این معنی است که دستگاه های بیشتری برای رقابت برای یافتن بلوک بعدی روشن شده اند. کوین تلگراف در 13 فوریه گزارش داد که بیت کوین به یک ATH جدید در هش رسیده است. این نقطه عطف با پرش از 188.4 اگزاهش در ثانیه (EH/s) به 284.11 EH/s در یک روز به دست آمد. هش ریت در حال حاضر بر اساس Ycharts در حدود 232.19 EH/s در زمان نگارش این مطلب است.

برخی از عملیات‌های استخراج بزرگ ترجیح داده‌اند که انبوه پول نقد خود را افزایش دهند یا به جای ارزهای دیجیتال به فروش سهام بپردازند. در 11 فوریه، سخنگوی عملیات معدنی Marathon Digital Holdings Inc. (MARA) به بلومبرگ گفت: «ما در اکتبر 2020 هولدینگ را آغاز کردیم. از آن زمان تاکنون حتی یک ساتوشی هم نفروخته ایم.»

در عوض، ماراتون برای فروش 750 میلیون دلار سهام و اوراق بهادار به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) پرونده ای ارائه داد. Seking Alpha گزارش می دهد که Marathon قصد دارد از “بخش قابل توجهی” برای خرید سخت افزار و اهداف کلی استفاده کند.

MARA در حال حاضر 0.56% کاهش یافت. پس از ساعت ها معاملات، 28.24 دلار قیمت دارد.

یک تحلیلگر برای شرکت مدیریت ثروت D.A. دیویدسون در 14 فوریه به بلومبرگ گفت که ماینرها دلایل ایدئولوژیکی و تجاری برای عدم تمایل به فروش بیت کوین دارند:

ماینرهای بزرگ ترجیح می دهند سهام خود را بفروشند، زیرا سهامداران آنها می خواهند بیت کوین خود را نگه دارند. حتی به فروش آن نیز فکر نمی کنند.

منبع
cointelegraph.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا