اخبار بیت کوین

بیت کوین در اواخر هفته به ثبات میرسد

بیت کوین به سمت بسته شدن هفتگی می رود در حالی که افزایش نرخ بهره فدرال رزرو به عنوان محرک بعدی قیمت بیت کوین به چشم می خورد. تصمیم فدرال رزرو در مورد نرخ بهره در روز چهارشنبه نهایی می شود بدین ترتیب همگی در رابطه با بیت کوین صحبت می کنند.

نوسانات بیت کوین (BTC) تا پایان هفته در 13 مارس افزایش یافت چراکه بازارها برای نشانه های ژئوپلیتیک و اقتصاد کلان آماده شدند.

اقدام مورد انتظار فدرال رزرو در این هفته انجام خواهد شد

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView از BTC/USD پیروی می‌کنند، زیرا دوباره به آزمایش پشتیبانی 38000 دلار در روز یکشنبه نزدیک شده است.

این جفت ارز در هفته و در وال استریت شاهد نوسانات آرامی بودند. در تعطیلات آخر هفته نیز همه چیز به آرامی پیش رفت. زیرا وضعیت موجود در داخل و خارج ارزهای دیجیتال بدون هیچگونه غافلگیری ادامه یافت.

اکنون، توجهات در این حوزه فراتر از تعطیلات روز یکشنبه پیش رفت. این توجهات به ویژه بر تصمیم آتی در مورد نرخ بهره از سوی فدرال رزرو ایالات متحده متمرکز شده بود.

با توجه به 16 مارس، وسعت افزایش احتمالی نرخ می تواند نوسانات موقت و حتی تغییر روند طولانی تر را برای دارایی های ریسک، بسته به اندازه آنها، ایجاد کند.

قیمت بیت کوین

وضعیت بین روسیه و اوکراین در میان نشانه‌های ضعیف (مبنی بر اینکه اجماع بین مذاکره‌کنندگان می‌تواند هرچه زودتر به دست آید) همچنان در کانون توجه اصلی قرار داشت.

برای نظارت بر شاخص‌های منابع، نمودار بیت‌کوین قیمت لحظه‌ای را بین میانگین متحرک 50 هفته‌ای و 100 هفته‌ای (WMA) قبل از تصمیم فدرال رزرو نشان داد.

آن روز به دنبال کنندگان توییتر گزارش شد: “قیمت BTC همچنان بین 50 و 100 WMA در نوسان است.”

انتظار نوسانات معمولی در راستای بسته شدن هفتگی است. بازار نسبت به پوتین و در انتظار اعلام نرخ وجوه FED ترس دارد. هر دو کاتالیزور برای نتایجی هستند که نمودارها به آنها اشاره می کنند.

در همین حال، معامله‌گر و تحلیل‌گر محبوب کریپتو اد، اقدام آخر هفته را به دلیل عدم وجود آزمون‌های مجدد مقاومت یا حمایت قابل توجه، «آهسته» توصیف کرد. در حالی که متیو هایلند، تحلیلگر معروف، رفتار بیت‌کوین را به «تماشای رنگ خشک» تشبیه کرد.

با این حال، برای سهام، این یک استراحت خوشایند از یک هفته دیگر با افت شدید بود.

سهام لوبال در این هفته 2.5 تریلیون دلار دیگر از ارزش میلیون تنی خود را از دست داده اند زیرا سرمایه گذاران در مورد تحولات اوکراین، ترس از رکود تورمی، یک شیب شدید از سوی ECB و پیش از نشست هفته آینده FOMC موضع گیری کرده اند. ارزش سهام جهانی اکنون 107.5 تریلیون دلار معادل 127 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی است.

بازار سهام روسیه در طول هفته بسته بود و حداقل تا 18 مارس شاهد هیچ معامله‌ای در بازار به انجام نرسید.

تحلیلگر می گوید عقب نشینی قابل ملاحظه ای در انتظار است

با این حال، پس از درخواست‌ها برای اصلاح بیشتر BTC/USD، توصیه‌هایی در مورد فرصتی بالقوه برای «کاهش خرید» ارائه شد. طبق مجموعه معاملاتی DecenTrader، منحنی رشد 200WMA و لگاریتمی بیت کوین، به ترتیب کمی بالاتر از 20000 و 30000 دلار، می تواند سطوح حمایت کلان بالقوه را در صورت وقوع چنین رویدادی تشکیل دهد.

در آخرین به روز رسانی بازار خود که در روز جمعه منتشر شد، این شرکت استدلال کرد که از این سناریو “نمی توان رد شد”.

چنین سقوطی می‌تواند بیت‌کوین را به سمت پایین منحنی رشد لگاریتمی پایین بیاورد. بطوریکه همچنان به صعود ادامه می‌دهد و اکنون برای اولین بار به بالای 30000 دلار رسیده است. هم چنین فراتر از آن، 200WMA قرار دارد که در حال صعود است و اکنون 20500 دلار است.

با این حال، موقعیت آن در بازار به روند “نزولی میان مدت” تبدیل خواهد شد.

منبع
cointelegraph.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا