تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال

تحلیل هفتگی ارز بیت کوین BTC..اتریوم ETH..آوه AAVE..سولانا SOL..هوبی HT

تحلیل هفتگی  ارز بیت کوین  BTC ... اتریوم  ETH … آوه AAVE … سولانا SOL … هوبی HT

 

طبق داده های Bybit، بیت کوین (BTC) ماه آوریل (فروردین و ادیبهشت) را با کاهش 1.98 درصدی به اتمام رساند. تا برای اولین بار از سال 2015، این ماه با رنگ قرمز بسته شود.

در همین زمان،قیمت اتر (ETH) بیش از 44 درصد افزایش یافت و به بالاترین رقم تاریخی خود در نزدیکی 3000 دلار رسید. این واگرایی گسترده بین دو ارز رمزپایه برتر بازار نشان می دهد که بازارها به بلوغ رسیده اند و عملکرد ضعیف بیت کوین مانند گذشته بر عملکرد سایر آلتکوین ها تأثیر نمی گذارد.

روند صعودی اتر باعث شد این ارز با فشار خرید قابل ملاحظه ای از سمت تریدرها روبرو شود. اطلاعات حاصل از Bybit حاکی از آن است که بهره باز معاملات آتی اتر روز 29 آوریل (9 اردیبهشت) با 52٪ افزایش نسبت به ماه قبل به 8.5 میلیارد دلار رسیده است. این افزایش از جانب تریدرهای حرفه ای پشتیبانی شده که ظاهراً نسبت به سرمایه گذاران خرد دیدگاه صعودی تری نسبت به اتر داشته اند.

عملکرد قوی بخش رمزنگاری همچنان طیف وسیعی از سرمایه گذاران را به سمت خود جلب می کند. طبق گزارش فایننشال تایمز، شرکت VC آندرسن هوروویتز قصد دارد با جمع آوری 800 تا 1 میلیارد دلار برای یک صندوق سرمایه گذاری دیگر، به این موج تقاضای رو به رشد بپیوندد. جریان پول ورودی به پروژه های مختلف رمزنگاری نشان می دهد که دیدگاه سرمایه گذاران برای بلند مدت صعودی است.

با توجه به اینکه در حال حاضر اتر پیشگام جریان رشد آلتکوین ها است. در ادامه این متن به بررسی نمودار 5 ارز رمزنگاری شده برتری خواهیم پرداخت.

BTC/USDT

 

روز 30 آوریل (10 اردیبهشت) قیمت بیت کوین از میانگین های متحرک آن بالاتر رفت اما گاوها نتوانستند این قدرت خود را حفظ کنند.

الگوی کندل استیک دوجی (Doji) در اول ماه می (11 اردیبهشت) و افت دیروز آن به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه (56833 دلار) نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر دارایی خود را به فروش می رسانند.
بیت کوین BTC قیمت بیت ارز

 

اگر فروشندگان بتوانند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (55723 دلار) بکشانند، جفت ارز BTC/USDT می تواند تا مرز 52323.21 دلار و سپس تا 50460 دلار کاهش یابد.

میانگین متحرک صاف و قرارگرفتن شاخص مقاومت نسبی (RSI) در نزدیکی نقطه میانی، تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد. این ویژگی می تواند باعث شود این جفت ارز برای چند روز دیگر در یک بازه قیمت محدود باقی بماند.

اگر جفت ارز BTC/USDT از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بازگردد و به سطوحی بالاتر از 58469.09 دلار برسد ، این دیدگاه اعتبار خود را از دست خواهد داد. چنین حرکتی نشان می دهد که گاوها با هر بار کاهش قیمت برای خرید اقدام می کنند. پس از آن، این جفت ارز می تواند به 61825.85 دلار برسد.در این سطح گاوها احتمالاً با مقاومت شدید خرس ها روبرو می شوند.

اگرچه برای تأیید خیلی زود است. اما به نظر می رسد که این جفت ارز در حال تشکیل شانه راست یک الگوی سر و شانه احتمالی باشد. این وضعیت با شکست قیمت زیر خط گردن کامل خواهد شد. تا آن زمان، تریدرها باید مراقب باشند اما نباید با پیش بینی یک شکست مقاومتی، شتابزده عمل کنند.

بیت کوین BTC قیمت ارز رمزارز

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها قیمت جفت ارز BTC/USDT را به سطوحی بالاتر از مقاومت 57500 دلار رسانده اند اما نتوانسته اند آن را در همان سطح حفظ کنند. به این ترتیب، خرس ها قیمت را به پایین تر از این سطح کشانده و در تلاشند حمایت 20-EMA را بشکنند. اگر این اتفاق بیفتد، احتمال دارد این جفت ارز تا مرز 50-SMA سقوط کند.

بازگشت این حمایت میتواند گاوها را تشویق کند یکبار دیگر برای عبور از مانع57500دلاری تلاش کنند. در صورت موفقیت آنها، این جفت ارز می تواند سفر خود به سمت تراز 61825.84 دلار را دوباره آغاز کند. برعکس، اگر خرس ها قیمت را به زیر 50-SMA بکشانند، احتمال ریزش قیمت تا تراز 50460 دلار افزایش می یابد.

 

SOL/USDT

 

روز اول ماه می (11 اردیبهشت) قیمت سولانا (SOL) بالاتر از مقاومت 48.64 دلار شکست و دیروز به بالاترین سطح خود در 49.99 دلار رسید.

با این حال، سطح روانی 50 دلار به عنوان یک مقاومت مهم عمل می کند و خرس ها توانستند در این سطح قیمت را تا زیر 48.64 دلار کاهش دهند.

سولانا رمزنگاری ارز رمزارز

اگر خرس ها بتوانند برای دو روز قیمت این ارز را زیر 48.64 دلار نگه دارند، جفت ارز SOL/USDT می تواند تا سطح حمایت 40.51 دلار سقوط کند.

بازگشت شدید این حمایت نشان می دهد که گاوها با هر بار ریزش قیمت دست به خرید می زنند. پس از آن، گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا مقاومت 50 دلاری را پشت سر بگذارند.

در صورت موفقیت، ممکن است این جفت ارز مرحله بعدی روند صعودی خود را آغاز کند . این حرکت می تواند تا رسیدن به تراز 56.77 دلار و سپس 68.05 دلار ادامه یابد. شیب صعودی میانگین متحرک و قرارگیری RSI در نزدیکی منطقه اشباع خرید نشان می دهد مسیر دارای کمترین مقاومت، مسیری صعودی است.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (38 دلار) برسد، این دیدگاه مثبت فاقد اعتبار خواهد شد. در چنین شرایطی، این جفت ارز می تواند تا میانگین متحرک ساده 50 روزه (26 دلار) اصلاح شود.

سولانا Solana ارز رمزارز رمزنگاری بازار

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها در تلاشند از 20-EMA دفاع کنند. اگر آنها بتوانند قیمت را از منطقه مقاومت بالا سری در 48.64 دلار به 49.99 دلار برسانند، احتمالاً مومنتوم این حرکت افزایش خواهد یافت. افزایش تدریجی 20-EMA و قرار گرفتن RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که گاوها تاحدودی برتری دارند.

برخلاف این فرض، اگر یک بار دیگر قیمت از مقاومت بالاسری کاهش یابد، احتمال شکست به زیر میانگین های متحرک افزایش می یابد. به دنبال این حرکت، ممکن است خرس ها قیمت را تا 40.51 دلار کاهش دهند. یک بازگشت شدید از این حمایت می تواند این جفت ارز را برای چند روز در این بازه محدود نگه دارد.

 

HT/USDT

 

روز اول می (11 اردیبهشت) توکن هوبی (HT) از سطح مقاومت 26.89 دلار عبور کرد و دیروز به بالاترین قیمت خود در 29.54 دلار رسید.

با این وجود،خرسها درتلاشند قیمت را تا زیرسطح شکست کاهش و گاوهای هیجان زده را به دام بیندازند.

هوبی ارز دیجیتال رمزارز

اگر قیمت کاهش یابد و به مدت سه روز زیر 26.89 دلار باقی بماند، جفت ارز HT/USDT می تواند به تدریج تا مرز 22 دلار کاهش یابد. بازگشت شدید این حمایت می تواند این جفت ارز را برای چند روز در بازه ای محدود نگه دارد.

برعکس ، اگر گاوها از حمایت 26.89 دلاری دفاع کنند یا زیر 25 دلار هم زمین زیادی را رها نکنند ، پیشنهاد خرید قوی در هر افت جزئی است. شکست بالای 29.54 دلار می تواند روند صعودی را با هدف بعدی 36.54 دلار از سر بگیرد.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (20.54 دلار) افزایش یافته و RSI در منطقه اشابع خرید قرار دارد. این واقعیت نشانگر برتری گاوها می باشد.

هوبی ارز رمزارز

درحال حاضر،گاوها و خرس ها برای در دست گرفتن کنترل اوضاع درنزدیکی سطح26.89دلار با یکدیگر مبارزه میکنند. اگرچه خرس ها توانسته بودند قیمت را به 26.10 دلار برسانند، اما موفق به حفظ سطوح پایین تر نشدند. این نشان می دهد که گاوها هنگام افت قیمت خرید می کنند.

افزایش میانگین های متحرک و واقع شدن RSI در نزدیکی منطقه اشباع خرید نشان می دهد که گاوها برتری دارند. با این حال، گاوها به سختی می توانند قیمت را تا مرز 29.54 دلار بکشانند. این می تواند در کوتاه مدت منجر به ایجاد نوسانات شدیدی شود.

شکست قیمت زیر 26 دلار می تواند آن را تا 20-EMA کاهش دهد. اگر قیمت از این سطح بازگردد، گاوها یک بار دیگر تلاش می کنند روند صعودی را از سر بگیرند. در مقابل، شکست زیر میانگین متحرک ساده 20 روزه می تواند آغازگر یک روند اصلاحی عمیق تر باشد.

 

ETC/USDT

 

خرس ها سعی می کنند حرکت صعودی اتریوم کلاسیک (ETC) را در منطقه مقاومت بالاسری 38 تا 41.61 دلار متوقف کنند.

با این حال، دم بلند کندل استیک دیروز نشان می دهد که تریدرها در سطوح پایین تر خرید می کنند.

اتریوم ETH اتر ارز قیمت

شیب صعودی میانگین متحرک نمایی 20 روزه (28.74 دلار) و قرارگیری RSI در منطقه اشباع خرید نشان دهنده برتری گاوها می باشد. اگر خریداران قیمت را از مقامت بالاسری عبور دهند، جفت ارز ETC/USDT می تواند روند صعودی خود را از سر گرفته و تا 53.21 دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از منطقه مقاومت بالاسری پایین بیاید، خرس ها سعی می کنند این جفت ارز را تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش دهند. شکست قیمت زیر این حمایت نشان میدهدمومنتوم حرکت صعودی کاهش یافته و این جفت ارز می تواند تا22.20دلار سقوط کند.

اتریوم ETH اتر ارز رمزارز

میانگین متحرک نمایی 20 روزه در حال افزایش بوده و RSI در منطقه اشباع خرید قرار دارد. این وضعیت نشان می دهد گاوها کنترل اوضاع را در دست دارند. با این وجود خرس ها به راحتی میدان را خالی نمی کنند. آنها سعی خواهند کرد این حرکت صعودی را در منطقه مقامت بالاسری متوقف کنند.

شکست قیمت زیر 20-EMA اولین نشانه از کاهش مومنتوم حرکت صعودی این ارز است. این اتفاق می تواند قیمت را تا مرز میانگین متحرک ساده 50 روزه کاهش دهد. چنین حرکتی می تواند این جفت ارز را برای چند روز در بازه ای محدوده قرار بگیرد.

 

AAVE/USDT

 

گاوها دیروز رمزارز آوه (AAVE) را به سطوحی بالاتر از مقاومت 489 دلار رساندند.

با این حال، نتوانسته اند فشار خرید را در سطوح بالاتر حفظ کنند. به این ترتیب، خرس ها قیمت را به محدوده 480 تا 280 دلار بازگرداندند. این نشان می دهد که خرس ها در تلاشند گاوهای هیجان زده ای را که در این بازه هنگام ریزش خرید می کنند را به دام بیندازند.

آوه ارز ارزرمز AAVE

اگر قیمت تا زیر میانگین متحرک نمایی20روزه (415 دلار)کاهش یابد،نشان میدهدگاوها هنگام افت قیمت خرید نمی کنند.

این اتفاق می تواند قیمت را تا مرز میانگین متحرک ساده 50 روزه (383 دلار) کاهش دهد. باعث شود جفت ارز AAVE/USDT برای چند روز دیگر در داخل این بازه محدود قرار بگیرد.

اگر این جفت ارز از میانگین متحرک نمایی20روزه بازگردد،نشان دهنده انباشت این ارز در سطوح پایین تر است. سپس گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد قیمت را به 581.67 دلار برسانند. شکست در این سطح می تواند آغازگر حرکت به سمت تراز 698 دلار باشد.

آوه

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها هنگام ریزش تا سطح میانگین متحرک نمایی 20 روزه برای خرید اقدام کرده و دوباره تلاش خواهند کرد قیمت را از منطقه مقاومت 489 تا 512 دلار عبور دهند. میانگین های متحرک صعودی و قرارگرفتن RSI بالای سطح 63 نشان می دهد مسیر دارای کمترین مقاومت مسیری صعود است.

اگر خرس ها قیمت را به زیر20-EMAبکشانند،این دیدگاه صعودی کم کم اعتبار خود را ازدست خواهد داد. این می تواند نشان دهنده بیشتر بودن عرضه نسبت به تقاضا است. پس از آن، ممکن است این جفت ارز تا 50-SMA سقوط کند. در صورتی که این حمایت حفظ شود، ممکن است این جفت ارز قبل از شروع حرکت صعودی بعدی خود، برای چند دیگر در بازه بین 420 تا 489 دلار تحکیم شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا