اخبار آلت کویناخبار ارز دیجیتالاخبار استخراجاروپا

بانک روسیه به دنبال غیرقانونی کردن استخراج و تجارت رمز ارز ها است!!!

بانک مرکزی روسیه، سومین کشور بزرگ استخراج کریپتو در جهان، ممنوعیت کلی استفاده و راه اندازی همه ارزهای دیجیتال در داخل کشور را پیشنهاد کرد.

 

بانک مرکزی روسیه

ارز های دیجیتال غیرقانونی در روسیه

بانک مرکزی روسیه در گزارشی که روز پنجشنبه منتشر شد، اعلام کرد که ارزهای دیجیتال دارای نشانه‌های یک طرح هرمی هستند و حاکمیت سیاست پولی را تضعیف می‌کنند و سیستم مالی روسیه را تهدید می‌کنند.

بانک مرکزی گفت: «خطرات بالقوه ثبات مالی مرتبط با ارزهای دیجیتال برای بازارهای نوظهور، از جمله در روسیه، بسیار بیشتر است.

به گفته دو نفر آشنا با این موضوع، موضع سخت در برابر کریپتو با موضع سرویس‌های امنیتی قدرتمند روسیه همراه است که از ممنوعیت رقابت در داخل کشور نیز حمایت می‌کنند تا از استفاده از آن برای تامین مالی مخالفان کشور جلوگیری کنند. آنها گفتند که بیش از 7 تریلیون روبل (92 میلیارد دلار) دارایی در حدود 17 میلیون کیف پول دیجیتال در روسیه نگهداری می شود.

 

عملیات های غیرقانونی

به گفته مردم، سرویس امنیت فدرال یا FSB از رئیس بانک مرکزی (الویرا نابیولینا)، برای ممنوعیت کلی تقاضا کرد زیرا روس‌ها از پرداخت‌هایی که به سختی قابل ردیابی هستند به طور فزاینده‌ای برای کمک به سازمان‌های نامطلوب، از جمله منابع رسانه‌ای که برچسب «عوامل خارجی» نامیده شده‌اند، استفاده می‌کنند، او خواست نامش فاش نشود زیرا اطلاعات عمومی نیست.

بودجه مخالفان و رسانه‌ها بخش ناچیزی از استفاده از رمزارز در روسیه را تشکیل می‌دهد، اما سرویس‌های امنیتی نگران هستند که این یک مشکل رو به رشد است.

 

سخنگوی FSB به درخواست ها برای بررسی مجدد پاسخ نداد.

 

الیزاوتا دانیلوا، رئیس بخش ثبات مالی بانک مرکزی روز پنجشنبه در یک نشست آنلاین گفت: «در مورد FSB، بانک روسیه برای مدت طولانی گفته است که ما خطرات ارزهای دیجیتال را بالا می‌دانیم. این موضع ماست. اما در عین حال، اگر سایر ارگان‌ها آن را به اشتراک بگذارند، خوشحالیم.»

 

روسیه در حال حاضر استفاده از رمزارز برای انجام پرداخت‌ها ممنوع کرده است و گزارش بانک مرکزی از افراد و مشاغلی که قوانین را نقض می کنند، خواسته است که به حساب خود بیایند. دانیلووا گفت که مانند چین نیازی به ممنوعیت کامل نیست و پیشنهادها برای دارایی‌هایی که در خارج از کشور توسط روس‌ها نگهداری می‌شوند اعمال نمی‌شود و افزود افرادی که دارای حساب‌های مبادلات خارج از کشور هستند، می‌توانند از ارزهای دیجیتال برای معاملات خود استفاده کنند.

هدف این گزارش اثرات استخراج است که به گفته آن به دستور کار طرح کشور سبز آسیب می زند، عرضه انرژی روسیه را به خطر می اندازد و اثرات منفی گسترش ارزهای دیجیتال را تشدید می کند و انگیزه هایی برای دور زدن تلاش ها برای تنظیم مقررات ایجاد می کند.

روسیه خانه یک صنعت ماینینگ پر رونق است که پس از اینکه چین، تراکنش های مرتبط با رمزارز را فعالیت های مالی غیرقانونی نامید و قول داد استخراج دارایی های دیجیتال را ریشه کن کند.

 

سومین استخراج‌کننده بزرگ کریپتو

بر اساس داده‌های دانشگاه کمبریج، روسیه در سال گذشته سومین استخراج‌کننده بزرگ کریپتو در جهان شد. بزرگترین تاسیسات در شمال کشور و در سیبری واقع شده است، جایی که دما پایین است و به برق ارزان دسترسی دارد. BitRiver، Minespot و BitCluster از جمله بزرگترین شرکت هایی هستند که در این صنعت خدمات ارائه می دهند.

ویتالی بورشنکو، یکی از بنیانگذاران BitCluster در تماس تلفنی گفت: “ما امیدواریم که این پیشنهاد با صنعت مورد بحث قرار گیرد.” نگرانی اصلی بانک مرکزی این است که ارز دیجیتال در روسیه معامله نشود و استخراج کریپتو هیچ خطری در این زمینه ندارد.

با تشدید بحث در مورد ارزهای دیجیتال در روسیه، ویاچسلاو ولودین، رئیس مجلس سفلی پارلمان این هفته گفت که ایجاد یک چارچوب نظارتی در اولویت جلسه بهار دومای دولتی خواهد بود. هر ممنوعیتی ابتدا باید قبل از اجرایی شدن به قانون تبدیل شود.

 

ممنوعیت ارز های دیجیتال

تلاش برای ممنوعیت رمزارز ها در بحبوحه سرکوب گسترده مخالفان ضد کرملین و رسانه های مستقل پس از دستگیری الکسی ناوالنی در یک سال پیش صورت گرفت. روسیه همچنین جریمه های زیادی را برای شرکت های فناوری خارجی به دلیل عدم حذف محتوای مربوط بر رمزارز ها را در نظر گرفته است. در حالی که رئیس جمهور ولادیمیر پوتین(رئیس جمهور روسیه) در بحران امنیتی اروپا با غرب روبرو می شود که می تواند به درگیری آشکار تبدیل شود.

شبکه دفاتر ناوالنی که سال گذشته توسط مقامات روسی به عنوان “افراطی” ممنوع شد، همچنان به پذیرش کمک های مالی با بیت کوین ادامه می دهد. بر اساس گزارش Blockchair، یک موتور جستجوی بلاک چین، کیف پولی که در وب سایت آن فهرست شده است، طی پنج سال گذشته ارز دیجیتالی به ارزش 4 میلیون دلار دریافت کرده است.

 

راه حل پرداخت کمک های مالی

وب‌سایت خبری Meduza نیز کمک‌های مالی با ارزهای دیجیتال را می‌پذیرد. مدوزا در ماه آوریل به عنوان یک نماینده خارجی برچسب خورد، که آن را مجبور می کند یک سلب مسئولیت بزرگ در همه نشریات منتشر کند و قوانین سختگیرانه افشای مالی را رعایت کند.

به گفته گالینا تیمچنکو، ناشر مدوزا، دو کمک مالی بزرگ و کمک های جزئی متعدد دریافت کرده است.
تیمچنکو گفت: “ما ارقام خود را فاش نمی کنیم، اما می توانم بگویم که حدود 3 درصد از کل کمک های ما را تشکیل می دهد.” “به عبارت دیگر، واقعاً زیاد نیست.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا