اخبار استخراج

استخر استخراج آمریکایی به‌دنبال پایان‌دادن به سلطه چین در استخراج بیت کوین است

یک شرکت ماینینگ در آمریکا با نام تایتان (Titan) قصد دارد استخر استخراجی تجاری در این کشور تأسیس کند. هدف تایتان از این کار،تسهیل شرایط برای ماینرهای حرفه‌ای بیت کوین در آمریکای شمالی و تصاحب بخشی از بازار صنعت استخراج از چین عنوان شده است.

به گزارش دیکریپت، تایتان که درحوزه نرم‌افزارهای استخراج فعالیت میکند،اعلام کرده است که بدنبال ایجاد استخر استخراجی درسطح تجاری برای بیت کوین در آمریکا است. گفته می‌شود که این استخر با هدف جذب استخراج‌کنندگان حرفه‌ای تأسیس می‌شود. از دیگر اهداف این شرکت، تصاحب بخشی از صنعت استخراج چین است.

استخراج بیت کوین که با در اختیار قرار دادن قدرت پردازش در شبکه انجام می‌شود،در سال‌های اخیر در کشورهای زیادی به یک صنعت موردتوجه تبدیل شده است. ماینرهای بیت کوین در ازای این قدرت پردازش،پاداش دریافت می‌کنندکه به‌صورت بیت کوین به آنها پرداخت می‌شود. از قدرت پردازش استخراج‌کنندگان برای تأیید تراکنش‌ها استفاده می‌شود.
همزمان بارشد قیمت بیت کوین، استخراج هم به کسب‌وکاری سودآور تبدیل شده است. در حال حاضر بسیاری از شرکت‌ها با صرف هزینه‌های هنگفت به فکر تأسیس پایگاه‌های داده مخصوص استخراج بیت کوین افتاده‌اند. بخش عمده‌ای از این مبالغ هنگفت صرف پرداخت هزینه برق می‌شود.

چین میزبان بیشترین تعداد ماینرها در جهان است. اما حالا شرکت تایتان به‌دنبال آن است تا بخشی از بازار استخراج چین را تصاحب کند. این شرکت قصد دارد با جذب شرکت‌های آمریکایی،این کشور را به رقیب چین در حوزه استخراج‌بیت کوین تبدیل کند.
بنا بر گزارش مرکز اقتصاد جایگزین دانشگاه کمبریج، حدود ۶۵ درصد از عملیات استخراج در چین انجام می‌شود. این یعنی ۶۵ درصد هش ریت بیت کوین در چین قرار دارد. طبق برآوردهای آبان ماه، ۷ درصد قدرت پردازش شبکه بیت کوین در آمریکاست. صد البته شبکه‌های مجازی خصوصی (VPN) در این آمار محاسبه نشده‌اند.

در بیانیه مطبوعاتی این شرکت آمده است:

استخراج تایتان پول یک جایگزین قدرتمند در آمریکای شمالی ارائه می‌کند. این استخر برای استخراج‌کنندگان بیت کوین در این قاره راهی مهیا می‌کند که همانند سایر ماینرها در دیگر مناطق [جهان] از کارآیی و مقیاس مطلوب بهرمند شوند.
کورساینتیفیک(Core Scientific)و کوین مینت(Coinmint) ازجمله شرکت‌هایی هستندکه بصورت مشترک در حوزه استخراج ارزهای دیجیتال در آمریکا فعالیت می‌کنند و می‌توانند رقیب تایتان پول باشند.
رایان کوندرون (Ryan Condron)، مدیرعامل تایتان، در مصاحبه‌ای گفت که این شرکت با هدف «حرفه‌ای سازی» استخراج کار خود را آغاز کرده است.

او در ادامه افزود:

در کوتاه‌مدت،موفقیت مانه تنها ازطریق کمک به درآمدبیشترماینرها،بلکه با کمک کردن به آنها برای استفاده از زیرساخت‌های گسترده‌تر اقتصاد جهانی ناشی می‌شود.
کاهش مشکلات قانونی و حقوقی در مناطق مختلف آمریکا، ازمشکلاتی است که باعث شده بسیاری از استخراج‌کنندگان به سراغ استخرهای چینی بروند.

کوندرون از استخراج با عنوان «فدرال رزرو» در شبکه جهانی بیت کوین یاد میکند. به‌عقیده وی، مؤسساتی که در حوزه ارزهای دیجیتال فعال نیستند هم میخواهند از آن بهره‌مند شوند.او در ادامه می‌افزاید صنعت ماینینگ رسیدن به این هدف را ممکن میکند و نقش تایتان پول هم اینجا مشخص می‌شود.
در حال حاضرفعالیت این استخر استخراج در مرحله بتا و به‌صورت محدود است. گفته می‌شود که این استخر از ماه ژانویه ۲۰۲۱ کار خود را آغاز کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا